Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Złota 44 przedstawia luksusowe piętro rekreacyjne

red

W warszawskim apartamentowcu Złota 44 ukończono prace nad strefą rekreacyjną dla mieszkańców. Ósme piętro wieżowca o powierzchni 1800 metrów kwadratowych wyposażono m.in. w 25-metrowy basen, salę kinową z symulatorem golfa, strefę SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi.

Basen na piętrze rekreacyjnym w apartamentowcu Złota 44.
Basen na piętrze rekreacyjnym w apartamentowcu Złota 44.
Maciej Bernas

Choć słynny warszawski żagiel zaprojektowany przez Daniela Libeskinda zostanie otwarty w pierwszej połowie 2017 roku to już teraz zaprezentowano sposób aranżacji i wykończenia luksusowego piętra rekreacyjnego. Projekt wnętrza powstał w londyńskiej pracowni Woods Bagot. Do jego wykończenia użyto luksusowych materiałów. Cała przestrzeń wokół basenu oraz w strefie SPA została wyłożona kwarcytem wydobywanym tylko w jednym miejscu na świecie - w szwajcarskiej dolinie Vals. Ściany wykończono fornirem z drewna orzechowego oraz taflami czarnego szkła zdobionymi mosiądzem. Ściany w sali kinowej obłożone są skórą w ciemnym kolorze z asymetrycznymi nacięciami, ten wzór powtórzony jest również w projekcie podświetlanego sufitu nad basenem. Mosiądz i czerń to przewodnie motywy aranżacyjne we wnętrzach Złotej 44, dominujące w wystroju pięter i korytarzy całego apartamentowca. 

144 dołki golfowe na Złotej 44

Multimedialny symulator do gry w golfa został wyposażony w pakiet ośmiu pełnowymiarowych, osiemnasto-dołkowych pól golfowych z całego świata, takich jak np. Congressional Country Club, Celtic Manor czy Abu Dhabi Golf Club. Precyzyjna technologia zapewnia realistyczne przenoszenie ruchu z miejsca gry wprost na ekran, łącznie z efektem podkreślającym uderzenie piłki. Symulator gry w golfa niejako przechwytuje uderzoną przez znajdującego się w sali gracza  piłeczkę i przetwarza ją na trójwymiarowy obraz. Mieszkańcy Złotej mają również dostęp do strefy well-being z sauną i gabinetami masażu. Na piętrze znajduje się również kameralna siłownia wyposażona w sprzęt marki Technogym. Cały obiekt łącznie z basenem jest w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Ciekawostką jest to, że na tarasie rekreacyjnym znajduje się osiem '"apartamentów" dla ptaków. 

Wyłączny dostęp do piętra rekreacyjnego będą mieli mieszkańcy Złotej 44. Za taki luksus trzeba niemało zapłacić.Ceny apartamentów kształtują się od 24 aż do 40 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Do tej pory głośno było o zakupie apartamentu w luksusowym wieżowcu, którego dokonał Robert Lewandowski. Ponadto dziewięć pięter w 192 metrowym apartamentowcu wykupiła firma Catella Wohnen Europa.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Złota 44 przedstawia luksusowe piętro rekreacyjne