Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

To będzie najwyższy wieżowiec w UE: Chmielna Business Center w Warszawie

red

Właśnie wydano pozwolenie na budowę wieżowca Chmielna Business Center. Warszawski drapacz chmur zaprojektowany w pracowni Normana Fostera po wybudowaniu będzie najwyższym wieżowcem w Unii Europejskiej. Nieznacznie przewyższy londyński The Shard projektu Renzo Piano, a w Warszawie zdetronizuje pod względem wysokości Pałac Kultury i Nauki.

Chmielna Business Center
Chmielna Business Center - poprzednie wizualizacje
źródło: skyscrapercity.com

Chmielna Business Center do dachu osiągnie 230 metrów, a w raz z 80-metrowym masztem wzniesie się na wysokość 310 metrów. Słowacki deweloper HB Reavis uzyskał pozwolenie na budowę wieżowca, jednak trzeba poczekać dwa tygodnie na uprawomocnienie decyzji. Wysokościowiec ma zostać wybudowany u zbiegu ulic Chmielnej, Jana Pawła i Alei Jerozolimskich, w miejscu gdzie obecnie znajduje się parking. Planowany kompleks biurowy będzie składał się z trzech budynków o łącznej powierzchni 140 tysięcy metrów kwadratowych. Pozostałe biurowce mają mierzyć 80 i 100 metrów wysokości. Teren pod budowę wraz z działką przy ulicy Chmielnej 69, gdzie stanie 310-metrowy drapacz chmur, został wykupiony przez inwestora od spółki PKP za 171 mln złotych. Zakończenie prac planowane jest na 2020 rok, choć na tym etapie trudno mówić o jakichkolwiek wiążących terminach. 

Mimo, iż w Internecie pojawiły się wizualizacje planowanych budynków, to nie jest pewne, że tak będzie wyglądał ich ostateczny projekt. Należy poczekać na oficjalne materiały udostępnione przez dewelopera. 

ZOBACZ WIZUALIZACJE>>> 

    Więcej o:

Skomentuj:

To będzie najwyższy wieżowiec w UE: Chmielna Business Center w Warszawie