Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusza budowa wieżowca Mennica Legacy Tower [WARSZAWA]

red

26 października rozpocznie się budowa nowego wieżowca Mennica Legacy Tower. Biurowiec stanie na skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Kompleks składa się z dwóch budynków 10-piętrowego zachodniego skrzydła i 33-piętrowej wieży o wysokości 140 metrów. Planowany czas ukończenia budowy to czwarty kwartał 2018 roku w przypadku pierwszego z nich i trzeci kwartał 2019 roku w przypadku wieży. Nowy zespół powstanie w miejsce wyburzonego socrealistycznego biurowca, będącego wcześniej siedzibą Mennicy Polskiej.

Mennica Legacy Tower
Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli
materiały prasowe

Projekt Mennica Legacy Tower powstał w pracowni architektonicznej Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Zaprojektowano subtelne zaokrąglenia bryły, podział fasady podkreślający piony oraz całkowicie przeszklone główne lobby przechodzące przez trzy kondygnacje budynku o wysokości 13 metrów.

Powstały pomiędzy budynkami kompleksu pasaż miejski docelowo utworzy nowy szlak komunikacyjny dla pieszych pomiędzy ulicami Prostą i Grzybowską. Ulokowanie wieży w południowo-wschodnim narożniku działki pozwoliło na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej w postaci ogólnodostępnego placu miejskiego z elementami małej architektury i zieleni. W trakcie budowy ma zostać odtworzona ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca. 

W 140-metrowej wieży znajdzie się 50 752 m² powierzchni przeznaczonej na wynajem, a w niższym budynku zachodnim kolejne 14 880 m². Ponadto inwestorzy planują utworzenie zielonych tarasów na dachach. W parterze znajdzie się część kawiarniano- restauracyjna.

Na podziemnym czterokondygnacyjnym parkingu znajdą się m.in. punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz 300 miejsc dla rowerów wraz infrastrukturą dla rowerzystów, w tym niezależnym wjazdem, windami, szatnią wraz z prysznicami oraz stacją naprawy.

Inwestorzy zapowiadają, że całość kompleksu biurowego Mennica Legacy Tower powstanie zgodnie z rygorystycznymi wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. 

Budowa powinna zająć około 33 miesięcy. Głównymi inwestorami są Golub Gethouse oraz Mennica Polska S.A, za wykonawstwo odpowiada firma Warbud S.A. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Rusza budowa wieżowca Mennica Legacy Tower [WARSZAWA]