Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Budowa biurowca Ogrodowa 8 Office rozpoczęta [ŁÓDŹ]

red

Rozpoczęła się budowa nowego biurowca w Łodzi - Ogrodowa 8 Office. Budynek powstanie obok odrestaurowanego hotelu andel's. Biurowiec zaoferuje 28 600 m kw. powierzchni najmu, w tym 3 900 m kw. powierzchni handlowo-usługowej w pasażu na parterze obiektu. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2018 r.

Budowa biurowca Ogrodowa 8 Office rozpoczęta
Budowa biurowca Ogrodowa 8 Office rozpoczęta
materiały prasowe

Założeniem architektonicznym biurowca było stworzenie nowoczesnego budynku, który jednocześnie nawiąże do historycznej zabudowy Łodzi. Konstrukcja Ogrodowa 8 Office zakłada dwie bryły składające się z pięciu oraz sześciu kondygnacji naziemnych, których fasada odzwierciedli historyczny podział działek i nawiąże do stylów architektonicznych dawnych kamienic. W pełni przeszklonej elewacji budynku odbijać się będzie przeciwległy Pałac Poznańskiego. Do charakterystycznych dla Łodzi podwórzy wewnątrz kamienic będzie nawiązywał ogólnodostępny pasaż usługo-handlowy z kawiarniami i restauracjami na parterze obiektu. Połączy on pieszym przejściem Manufakturę, Plac Wolności i Park Staromiejski. Inspiracją do stworzenia projektu architektonicznego były między innymi współczesne projekty połączonych kompleksów podwórzy „Hackeschen Höfe” w Berlinie czy „Fünf HĂśfe” w Monachium. W podziemiach znajdzie się dwupoziomowy parking dla 326 samochodów. 

Powierzchnie biurowe doświetli przeszklona fasada oraz atrium wewnątrz budynku. Ponadto, na najwyższych piętrach do dyspozycji najemców poszczególnych przestrzeni będą zielone tarasy z widokiem na panoramę miasta, a na pozostałych piętrach wewnętrzne balkony.

Ogrodowa 8 Office będzie biurowcem klasy A spełniającym wysokie standardy ekologiczne. W budynku znajdą się szatnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych. Warimpex będzie ubiegał się dla obiektu o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

Inwestorem Ogrodowa 8 Office jest Warimpex, austriacki deweloper znany w Łodzi z rewitalizacji dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego i zaadoptowaniu zabytkowego budynku na hotel andel’s. Autorem projektu architektonicznego jest OP Architekten. Szacowana wartość Ogrodowa 8 Office to 50 milionów euro. W budynku docelowo będzie pracować ok. 3 000 osób.

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Budowa biurowca Ogrodowa 8 Office rozpoczęta [ŁÓDŹ]