OVO Wrocław ze statuetką TOPBuilder 2017
Wielofunkcyjny kompleks OVO Wrocław zaprojektowany przez Gottesman Szmelcman Architecture został inwestycją roku w konkursie TOPBuilder 2017, który organizuje miesięcznik Builder.















OVO Wrocław to jedna z najciekawszych realizacji ostatnich lat w Polsce – mówi Danuta Burzyńska, redaktor naczelna magazynu Builder, członek kapituły konkursu TOPBuilder 2017.
Forma i zastosowane materiały przypominają kultowe światowe realizacje, jak choćby budynek Beko Zahy Hadid, a przy tym OVO stanowi silnie zindywidualizowaną dominantę u zbiegu ulic Oławskiej i Podwale. Z kolei dziedziniec otwarty na przestrzeń biologicznie czynną pozwala użytkownikom biur, hotelu i mieszkańcom apartamentów na kontakt z przyrodą, co wpływa na komfort całodziennego przebywania w obiekcie. Obecnie kładzie się na to duży nacisk, szczególnie w centrach miast, gdzie takiego kontaktu brakuje. To obiekt, który niewątpliwie stanie się ważnym obiektem w centrum Wrocławia.
OVO Wrocław ma dziewięć kondygnacji i 25 metrów wysokości. W oryginalnej bryle wykończonej Corianem mieści wiele funkcji.
- Poza hotelowymi udogodnieniami DoubleTree by Hilton Wroclaw, takimi jak miejsca spotkań czy sala konferencyjna, wprowadziliśmy lokale handlowo-usługowe, gastronomiczne, centrum fitness z basenem i SPA, biura oraz szeroki wybór apartamentów różnej wielkości, w tym penthouse’y - mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław i jeden z inwestorów. - Ważnym elementem było stworzenie wewnętrznego patio, dzięki któremu OVO Wrocław jest dostępne dla całego miasta - dodaje.
Autorem projektu jest Gottesman-Szmelcman Architecture. W futurystyczny projekt zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o. Inwestorami OVO Wrocław są: Asaf Gottesman, Hoche Partners, Angel Poland Group oraz Shuckie Ovadiah.
- Więcej o:
Przeszklona kostka w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim
Omicron - niezwykły mapping w Hali Stulecia
[WROCŁAW] Kamienica w szponach Makabryły
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów
Powerhouse Telemark - biurowiec z dodatnim bilansem środowiskowym
BIM - wykorzystanie w praktyce
Systemy fotowoltaiczne – jak stworzyć domową elektrownię?
Triglav od Zieta Studio. Świecznik inspirowany gotyckimi katedrami