Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji na Wilanowie - gotowe!

red

Ukończono budowę Międzypokoleniowego Centrum Edukacji na warszawskim Wilanowie.To nowoczesny, wielofunkcyjny budynek, który zintegruje kilka pokoleń. Został on zaprojektowany jako miejsce spotkań edukacji i odpoczynku. Inwestycję na zlecenie Zarządu Dzielnicy Wilanów zrealizowała Skanska. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Piotra Bujnowskiego.

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji na warszawskim Wilanowie - budynek, architektura
Międzypokoleniowe Centrum Edukacji na warszawskim Wilanowie
fot. Arkadiusz Obszyński

Międzypokoleniowy dialog w Wilanowie

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji to blisko 4 000 mkw. powierzchni użytkowej oraz ponad 14 000 metrów sześciennych kubatury przeznaczonych na działalność kulturalną i oświatową. Obiekt składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej.

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji to nowoczesne miejsce, którego przestrzeń zagospodarowano na działalność kulturalną i oświatową – mówi Ludwik Rakowski, burmistrz Dzielnicy Wilanów. – W budynku mamy filię Biblioteki Publicznej, filię Centrum Kultury Wilanów, przedszkole i pomieszczenia dla wilanowskich seniorów. To inwestycja, która połączy różne pokolenia w jednym miejscu. Takie otwarcie się kilku generacji na swoją różnorodność ubogaca i jest wzajemną korzyścią – dodaje burmistrz.

Na parterze znajduje się sześciooddziałowe przedszkole  z osobnym wejściem dla 150 dzieci. Jest również sala zabaw, jadalnia, kuchnia, pomieszczenia opiekunów, pielęgniarki, pokoje dla administracji oraz wózkownia, szatnia i klub rodzica. Na pierwszym piętrze znajduje się biblioteka, klub seniora, klub mam, sala wielofunkcyjna, sale zajęć oraz szatnia. Drugie piętro zajmuje kawiarenka z tarasem, zaś na zewnątrz budynku znajdują się trzy place zabaw wydzielone niską zielenią rekreacyjną i wyposażone w piaskownice, domki, bujaki i zjeżdżalnie – wymienia Marcin Bargłowski, kierownik budowy, Skanska.

Relaks na dachu

Ciekawym miejscem z pewnością jest zielony dach nowego obiektu na Wilanowie, gdzie w ciszy i spokoju będzie można usiąść i odpocząć. Na dachu nasadzono rozchodniki, a ciągi piesze zostały wyłożone płytami chodnikowymi i obsypane żwirem. Nad tarasem zbudowanym z desek sosnowych zamontowano zacieniacze - ażurowe zadaszenia, które mają zapewniać cień w upalne dni osobom korzystającym z tarasu.

W Międzypokoleniowym Centrum Edukacji odpocząć będzie można również w wewnętrznym zielonym patio. Budynek wraz z otoczeniem  jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnością.

Skanska zrealizowała kontrakt w formule „zaprojektuj i wybuduj” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Za projekt architektoniczny Międzypokoleniowego Centrum w Wilanowie odpowiada pracownia architekta Piotra Bujnowskiego.Prace trwały od maja 2015 r. Koszt inwestycji to 12,3 mln zł netto. W czwartek spółka podpisała wszystkie dokumenty potwierdzające zgodność wykonanej inwestycji z projektem, warunkami pozwolenia i obowiązującymi zapisami kontraktu i tym samym zakończyła realizację kontaktu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Skomentuj:

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji na Wilanowie - gotowe!