Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Otwarcie Złotej 44 już dziś! W lobby wystawa szkiców Daniela Libeskinda

red

Po 29. miesiącach intensywnych prac Złota 44 otrzymała zgodę na użytkowanie. Najwyższy w Unii Europejskiej, wyłącznie mieszkalny budynek, zaprojektowany przez słynnego architekta Daniela Libeskinda, zostanie dziś oficjalnie otwarty.

Otwarcie apartamentowca Złota 44
ZŁOTA 44. Apartamentowiec mierzy 192 metry wysokości. Mieści 287 apartamentów ulokowanych na 52. piętrach.
mat. prasowe

Złota 44 to luksusowy apartamentowiec o wysokości 192 metrów wybudowany w centrum Warszawy w najbliższym otoczeniu Pałacu Kultury i Nauki. Wieżowiec liczy 52 kondygnacje. Właścicielem jednego z mieszkań jest Robert Lewandowski. Na ósmym piętrze budynku znajduje się piętro rekreacyjne wyposażone w 25-metrowy basen, salę kinową z symulatorem golfa, strefę SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi. 

Wieczorem w ramach zaplanowanej uroczystości warszawski apartamentowiec zaprojektowany przez Daniela Libeskinda rozbłyśnie w blasku fajerwerków. Złota 44 przeszła całkowitą metamorfozę, zmieniając się z placu budowy w światowej klasy budynek mieszkalny. W szczytowym momencie na budowie pracowało ponad 700 osób.

"W nasz sukces uwierzyli również nasi klienci – z końcem 2016 r. Złota 44 przekroczyła 50 procent poziomu sprzedaży apartamentów. Dziś możemy powiedzieć, że marzenie o luksusowym apartamentowcu ze światowej klasy udogodnieniami i usługami w sercu Warszawy stało się faktem – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A. i dodaje – otrzymanie zgody na użytkowanie to również „otwarcie” otoczenia budynku. Zniknął płot, odsłaniając nowe drzewa i rośliny, które w pełnej krasie będzie można podziwiać już niedługo. Stworzyliśmy miejski pasaż z nowoczesnymi elementami małej architektury oraz aleją wzdłuż północnej ściany naszego wysokościowca. Jesteśmy dumni, że oddajemy polskiej stolicy taki budynek, jak Złota 44."

Inwestorzy – BBI Development S.A. i amerykański fundusz Amstar – nadali nowe
tempo pracom budowlanym na Złotej 44, gdy kupili inwestycję w 2014 roku od Orco Property Group. Pierwszy właściciel przerwał prace nad ukończeniem apartamentowca, a przyszłość Złotej 44 na chwilę stanęła pod znakiem zapytania. 

Nie wszyscy podzielają entuzjazm towarzyszący otwarciu Złotej 44. Wygląd budynku różni się trochę od tego, co można było zobaczyć na pierwszych wizualizacjach. Krytycy zarzucają mu zbyt przysadzistą formę. Gdy pierwsze projekty ujrzały światło dzienne, bryła wyglądała na smuklejszą i bardziej dynamiczną. Inaczej prezentuje się też okładzina zastosowana na fasadzie.

Wnętrza luksusowych apartamentów

Aranżacja wnętrz została zaprojektowana przez londyńską pracownię Woods Bagot. W apartamentowcu Złota 44 znajduje się również największe w Europie piętro rekreacyjne o łącznej powierzchni 1800 mkw. Do jego wykończenia użyto luksusowych materiałów. Cała przestrzeń wokół basenu oraz w strefie SPA została wyłożona kwarcytem wydobywanym tylko w jednym miejscu na świecie - w szwajcarskiej dolinie Vals. Ściany wykończono fornirem z drewna orzechowego oraz taflami czarnego szkła zdobionymi mosiądzem. Ściany w sali kinowej obłożone są skórą w ciemnym kolorze z asymetrycznymi nacięciami, ten wzór powtórzony jest również w projekcie podświetlanego sufitu nad basenem. Mosiądz i czerń to przewodnie motywy aranżacyjne we wnętrzach Złotej 44, dominujące w wystroju pięter i korytarzy całego apartamentowca.

Lobby zaprojektowane przez Daniela Libeskinda jest wysokie na sześć metrów. Jego ściany zostały wykończone fornirem z drewna orzechowego. Aranżację dopełniają wykonane na zamówienie meble oraz żyrandole przypominające kształtem skupisko baniek mydlanych. Geometryczna forma sof i foteli przypomina strukturę kryształu.

Wystawa szkiców Daniela Libeskinda - lobby zamienia się w galerię sztuki

Już dziś z okazji otwarcia ZŁOTA 44 stanie się tymczasową galerią sztuki współczesnej – w głównym lobby polskiej publiczności po raz pierwszy zaprezentowane zostaną szkice Daniela Libeskinda. Sam architekt uświetni swoją obecnością ceremonię otwarcia. W trakcie uroczystości odbędzie się także odsłonięcie tablicy pamiątkowej, informującej o twórcach budynku, zaprojektowanej przez znanego artystę grafika, Andrzeja Pągowskiego. Późnym wieczorem ZŁOTA 44 rozbłyśnie w blasku fajerwerków.

Wystawa szkiców Daniela Libeskinda w głównym lobby będzie otwarta dla zwiedzających w dniach 17–19 marca w godzinach 10:00–20:00.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Zobacz też relację wideo z otwarcia piętra rekreacyjnego, która znajduje się poniżej:

    Więcej o:

Skomentuj:

Otwarcie Złotej 44 już dziś! W lobby wystawa szkiców Daniela Libeskinda