Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spektakularne budynki [Księga przestrzeni]

red

Spektakularne budynki, czyli architektura polskich teatrów i budynków przeznaczonych na organizację wydarzeń i widowisk będzie tematem przewodnim kolejnego odcinka "Księgi Przestrzeni".

Teatr Szekspirowski w Gdańsku, projekt: Renato Rizzi,
Teatr Szekspirowski w Gdańsku, projekt: Renato Rizzi,
mat. prasowe

Spektakl, event, widowisko

Tym razem twórcy Księgi Przestrzeni opowiedzą o budynkach, które łączy motyw szeroko rozumianego spektaklu, występowania i goszczenia. W kolejnym odcinku zostaną przedstawione spektakularne, nasycone symboliką, budynki - ikony, przede wszystkim te zbudowane na potrzeby teatru i z teatrem związane. Uwaga zostanie skierowana na sposoby kształtowania przestrzeni w odniesieniu do potrzeb widza i widowiska oraz w stronę architektonicznych zabiegów stosowanych do tworzenia budynków o niepowtarzalnej tożsamości.        

Widzowie zobaczą dwie wyjątkowe siedziby teatrów, ekscentryczny budynek chroniący pamięć wybitnego artysty, a także dwie bryły w niezwykły sposób zrośnięte z lokalnym krajobrazem: wielkie centrum kongresowe i kameralny obiekt muzealny. 

W kolejnym odcinku "Księgi Przestrzeni" zobaczymy: Teatr Szekspirowski w Gdańsku (Renato Rizzi) , Instytut Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (IQ2 Konsorcjum), Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (JEMS Architekci), Pawilon recepcyjno - administracyjny Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu (db2), Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu (KKM Kozień Architekci).

O architekturze spektaklu Bogna Świątkowska i Jarosław Trybuś rozmawiają z profesor Małgorzatą Omilanowską, a o swoim projekcie opowiadają: Magdalena Kozień i Marek Kozień z pracowni KKM.    

Więcej o architekturze polskich scen teatralnych przeczytasz tutaj >>>

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Premiera już dziś (31.03) w TVP KULTURA o godzinie 19.25, powtórka w sobotę (01.04) o godzinie 13.15. 

Skomentuj:

Spektakularne budynki [Księga przestrzeni]