Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wystawa projektów na 15-lecie pracowni Nizio Design

red

Makiety i wizualizacje projektów architektonicznych, zdjęcia gotowychrealizacji oraz poświęcone ich powstawaniu projekcje filmowe - wszystko to będzie można oglądać od 22 września podczas jubileuszowej wystawydedykowanej najważniejszym projektom pracowni Nizio Design International.

Park Rekreacyjny Zoom Natury w Janowie Lubelskim 'Znam te okolice od bardzo dawna, spędzałem tu dużo czasu zanim okazało się, że będę miał szansę robić projekt Zoomu Natury. Krajobraz jest niesamowity więc było jasne, że nie można tu postawić czegoś, co go zaburzy. Pomysł był prosty - podporządkować architekturę przyrodzie, zanurzyć zaprojektowane obiekty w zieleni i pozwolić zwiedzającym na odkrywanie bogactwa tutejszej flory i fauny. W pawilonach wybudowanych z użyciem odzyskowych materiałów pokazujemy multimedialne ekspozycje poświęcone naturze, zjawiskom przyrodniczym i ekologii. W ten sposób połączyliśmy nie tylko naturę z architekturą, ale i rekreację z edukacją' - opowiada Mirosław Nizio.
Park Rekreacyjny Zoom Natury w Janowie Lubelskim 'Znam te okolice od bardzo dawna, spędzałem tu dużo czasu zanim okazało się, że będę miał szansę robić projekt Zoomu Natury. Krajobraz jest niesamowity, więc było jasne, że nie można tu postawić czegoś, co go zaburzy. Pomysł był prosty - podporządkować architekturę przyrodzie, zanurzyć zaprojektowane obiekty w zieleni i pozwolić zwiedzającym na odkrywanie bogactwa tutejszej flory i fauny. W pawilonach wybudowanych z użyciem materiałów z odzysku pokazujemy multimedialne ekspozycje poświęcone naturze, zjawiskom przyrodniczym i ekologii. W ten sposób połączyliśmy nie tylko naturę z architekturą, ale i rekreację z edukacją' - opowiada Mirosław Nizio.
mat. prasowe

Wystawa organizowana w Galerii Nizio na warszawskiej Pradze Północ odbywa
się z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 15-lecia działalności studia  Mirosława Nizio.

Nizio Design International to utytułowana, autorska pracownia architektoniczna, która działa od 2002 roku. Wystawa przygotowana przez zespół pracowni oraz Galerii Nizio odbędzie się w jej siedzibie przy ulicy Inżynierskiej. Będzie ona formą podsumowania półtorej dekady intensywnej działalności projektowej Mirosława Nizio, która zaowocowała powstaniem kilkudziesięciu docenianych na świecie realizacji.

To ważny dla mnie jubileusz i jako projektanta, który ma swój wkład w kształtowanie polskiej przestrzeni publicznej, i jako człowieka, który uważnie się jej przygląda. Chciałbym, żeby wystawa, którą organizujemy, nie była odbierana jako laurka wystawiona samemu sobie, ale żeby przez pryzmat naszych projektów spojrzeć na to, co w rodzimej architekturze wydarzyło się przez ostatnich 15 lat i dyskutować o tym z publicznością oraz profesjonalistami

– mówi Mirosław Nizio. Podczas wystawy pokazane zostaną sztandarowe projekty, które przyniosły pracowni uznanie w kraju i za granicą. To one ugruntowały pozycję jako wiodącego studia architektonicznego w kraju, tworzącego obiekty muzealne i komercyjne, projektującego i realizującego stałe oraz czasowe ekspozycje narracyjne, koncepcje rewitalizacji obszarów miejskich i ważnych dla polskiej kultury obiektów użyteczności publicznej. Z okazji jubileuszu Mirosław Nizio podsumował 15 najważniejszych jego zdaniem projektów pracowni, które zostaną zaprezentowane publiczności podczas wystawy w Galerii Nizio.

ZOBACZ WYBRANE PROJEKTY PRACOWNI NIZIO DESIGN >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Wystawa projektów na 15-lecie pracowni Nizio Design