Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Makabryłą w starą willę. Koszmarna przebudowa w Zakopanem

red

Ze starej willi znajdującej się przy ulicy Zaruskiego nieopodal Krupówek zostały tylko dwie ściany. Skośny dach obudowano kolejnymi piętrami nowego budynku. Zgodę na przebudowę wydał miejski konserwator zabytków.

22.10.2017 Zakopane . Przebudowa Willi Monte z ktorej ze starego budynku zostawino dwie sciany reszta zostala nadbudowana Fot. Marek Podmokly / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: budownictwo architektura zabytki
Przebudowa willi w Zakopanem
MAREK PODMOKŁY

Stara zakopiańska willa mieści się przy budynku poczty głównej, 100 metrów od Krupówek. Chociaż bardziej adekwatne byłoby użycie w tym wypadku czasu przeszłego, ponieważ dom ginie pod nowymi zabudowaniami. To nie tylko ważna lokalizacja, ale też nie byle jaki budynek. Willa została zaprojektowana przez Karola Stryjeńskiego i zrealizowana w latach 1925-1926.

Tym razem sposobem na zagospodarowanie lukratywnej działki stało się nie zburzenie starych murów, ale obudowanie willi tak, by zniknęła pod kolejnymi piętrami "wielofunkcyjnego budynku mieszkalno-usługowego". To kolejny architektoniczny koszmarek, który narodził się z chciwości. Słowa" przebudowa" użyto w tym wypadku na wyrost.

Inwestorem jest firma Euro-Trademex, projekt przygotował Piotr Leja.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Makabryłą w starą willę. Koszmarna przebudowa w Zakopanem