Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Willa na Saskiej Kępie inspirowana warszawskim modernizmem

red.

Spacerując po Saskiej Kępie nietrudno natknąć się na modernistyczne wille zaprojektowane na początku XX wieku. Nic dziwnego, że nowe inwestycje nawiązują do charakteru warszawskiej dzielnicy. Tak było w przypadku niewielkiego apartamentowca zrealizowanego przy ulicy Berezyńskiej 13.

Spiralne schody prowadzące na taras na dachu.
Spiralne schody prowadzące na taras na dachu.
fot. Tomasz Zofka

Willa zlokalizowana jest w sąsiedztwie klasyków warszawskiego modernizmu z początku XX wieku. Wielorodzinny dom składa się z trzech kondygnacji naziemnych oraz piwnic z garażem podziemnym. Charakterystycznymi elementami budynku są  spiralne schody prowadzące na górny taras z widokiem na miejską panoramę, czy te łączące mieszkanie na pierwszym piętrze z ogrodem poniżej. Ażurowe, perforowane blachy w kolorze białym ograniczają wygięte w półkola balustrady.

Spiralne schody łączące mieszkanie z ogrodem w willi na Saskiej Kępie.
Spiralne schody łączące mieszkanie z ogrodem w willi na Saskiej Kępie.
fotografie: Tomasz Zofka

W budynku znalazły się charakterystyczne dla modernizmu horyzontalne okna i wielkoformatowe przeszklenia. Klatka schodowa sprawia wrażenie zawieszonej na szklanym narożniku budynku. Uzupełnieniem projektu są wysokiej klasy materiały wykończeniowe - piaskowiec szydłowiecki, bazalt, drewniane wypełnienie drzwi wejściowych oraz marmurowe posadzki klatki schodowej. Mieszkańcy mogą cieszyć się również zielonym ogrodem okalającym budynek. W efekcie powstał dom wyróżniający się jakością wykonania oraz doskonale wpisujący się skalą, formą i detalem w charakter Saskiej Kępy.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Projektant: MAG Architekci Marcin Grzyb
Projektant wnętrz kl.schodowej: arch. Przemysław Stępień
Deweloper: Luvemia, fotografie: Tomasz Zofka

    Więcej o:

Skomentuj:

Willa na Saskiej Kępie inspirowana warszawskim modernizmem