Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Centrum Nauki Kopernik buduje nowy ośrodek badawczy nad Wisłą

KD

Tuż obok Centrum Nauki Kopernik w Parku Odkrywców powstanie nowa siedziba Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. W budynku będą prowadzone zajęcia szkolne w postaci warsztatów konstruktorskich jak również prace badawcze naukowców. Projekt architektoniczny przygotowywany jest w technologii BIM, dzięki której już teraz możemy zobaczyć, jak będą wyglądać wnętrza obiektu.

PPK
PPK
Fot.Centrum Nauki Kopernik

Czym jest technologia BIM?

Technologia BIM (Building Information Modeling) daje architektom możliwość projektowania i modelowania w trójwymiarze. Dzięki modelowi BIM inwestor i wykonawca mogą na bieżąco obserwować postęp prac architektonicznych, jak również wykrywać błędy i wprowadzać niezbędne zmiany w projekcie.

Nietypowa konstrukcja budynku

Nowatorska bryła budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego będzie miała kształt prostopadłościanu. Fasada zostanie wykończona membranąETFE w postaci poduszek powietrznych. Nietypowy materiał i konstrukcja elewacji stworzą niezwykle atrakcyjny wizualnie, energooszczędny i przyjazny dla środowiska obiekt.

Budynek przykryje zielony dach, na którym usytuowana zostanie strefa relaksu oraz znajdą się panele słoneczne i fotowoltaiczne, a także instalacje umożliwiające wykorzystanie wody deszczowej.

Wnętrza Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego

W siedzibie PPK rozmieszczone zostaną laboratoria, wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć biologicznych, chemicznych, fizycznych, mechatronicznych oraz tych z wykorzystaniem nowych technologii, np. drukarek 3D i VR.

Najważniejszym miejscem w budynku będzie warsztat konstruktorski z narzędziami do samodzielnego projektowania i budowy różnych przedmiotów. Ta przestrzeń zostanie przystosowana do testowania różnych formatów zajęć szkolnych oraz zbliżonych do tych, w których pracują naukowcy.

W obiekcie zaplanowano też miejsce dla przestrzeni biurowej, showroomu, foyer, kawiarni i szatni.

Kiedy otwarcie obiektu?

Prace budowlane nowej siedziby Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego mają zakończyć się w 2020 r. Oddanie budynku do użytku publicznego zaplanowano na początek 2021 r.

Skomentuj:

Centrum Nauki Kopernik buduje nowy ośrodek badawczy nad Wisłą