Biurowiec i czterogwiazdkowy hotel - nowa warszawska realizacja JEMS Architekci

red.

Na warszawskim Służewcu Przemysłowym powstaje nowa inwestycja. Za realizację architektoniczną kompleksu P4 odpowiada biuro JEMS Architekci. W skład obiektu wejdą biurowce i czterogwiazdkowy hotel Vienna House Mokotów.

Kompleks P4
Kompleks P4
Fot.JEMS Architekci

Kompleks P4 powstaje przy ulicy Postępu 4. Inwestorem jest firma Garvest Real
Estate, znana m.in. z realizacji biurowców Pixel w Poznaniu, również zaprojektowanych przez biuro JEMS Architekci. W skład zespołu projektowego weszli: Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik Dzikowski.

P4 tworzyć będą cztery budynki: dwa wyższe, 7-kondygnacyjne prostopadłościany, tworzące pierzeję ulicy i dwa niższe, 4-kondygnacyjne, charakteryzujące się kaskadowymi uskokami w bryle budynku, tworzącymi przestronne tarasy. Bryły te są prostą, ale jednocześnie charakterystyczną i wyraźnie obecną w otoczeniu strukturą żelbetową. Geometria elementów architektonicznych inspirowana jest wartościową, choć zanikającą już przemysłową architekturą warszawskiego Służewca Przemysłowego.

Aktualnie w realizacji są pierwsze dwa budynki. W pierwszym z 7-kondygnacyjnych
budynków powstaje 4-gwiazdkowy hotel biznesowy o podwyższonym standardzie -
Vienna House Mokotów. Znajdą się tam 164 pokoje, przestronne sale konferencyjne
oraz część rekreacyjna.

P4 zlokalizowano nieopodal południowej obwodnicy miasta, w bliskiej odległości od
lotniska Chopina. Na terenie inwestycji przewidziano ponad 600 miejsc parkingowych dla samochodów oraz rowerów. To kolejna realizacja autorstwa JEMS Architekci w tej części Warszawy. Na Dolnym Mokotowie biuro zaprojektowało już m.in. Platinium Business Park przy Domaniewskiej.

Skomentuj:

Biurowiec i czterogwiazdkowy hotel - nowa warszawska realizacja JEMS Architekci