Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wystawa poświęcona laureatom Nagrody im. Miesa van der Rohe w Warszawie!

KD

Do 19 maja w pawilonie wystawowym SARP przy ulicy Foksal 2 w Warszawie można oglądać wystawę - "EUmiesaward'17. Wystawa najlepszej architektury Europy 2017.", która poświęcona jest laureatom Nagrody im. Miesa van der Rohe. Wydarzenie zorganizowało Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. Z pewnością każdy miłośnik dobrej architektury powinien się tam wybrać!

EUmiesaward'17. Wystawa najlepszej architektury Europy 2017.
EUmiesaward'17. Wystawa najlepszej architektury Europy 2017.
Fot.sarp.warszawa.pl/eumiesaward17-wystawa-najlepszej-architektury-europy-2017

Jakie realizacje można zobaczyć wSARP-ie?

W ubiegłym roku o prestiżową nagrodę im. Miesa van der Rohe starało się aż 355 różnych realizacji z 36 krajów, 260 miast i wielu innych lokalizacji. Spośród tak wielkiej liczby obiektów wybrano 40 najlepszych - 24 z nich powstały w centrach miast, 9 w otoczeniu naturalnym i 7 na peryferiach. Autorami aż jednej czwartej budynków są architekci przed 40. rokiem życia oraz pracownie, które działają na rynku dopiero od kliku lat.

Na wystawie „EUmiesaward’17. Wystawa najlepszej architektury Europy 2017.” w SARP-ie przy ulicy Foksal 2 można zobaczyć wszystkie 40 wyróżnionych realizacji architektonicznych, w tym jedną z Warszawy.

"Promujemy jakość, która dla nas jest najważniejsza"

Dlaczego zorganizowaliśmy tę wystawę? Bo promujemy jakość, która dla nas jest najważniejsza. Czym jest jakość w architekturze? Wszystkim. Od niej zależy trwałość, wygląd, funkcjonalność. Od jakości architektury zależy, czy będzie dobrze się starzeć, czy pasuje w danym miejscu, a z czasem jeszcze lepiej wpasuje się w otoczenie – w sąsiednią i spatynowaną już zabudowę, w krajobraz. Najlepsze kreacje architektoniczne potrafią też podważyć kontekst już istniejący, by stworzyć całkiem nowy punkt odniesienia w przestrzeni, inspirować do zmiany. Warto pamiętać, że zarządzanie zabytkowym krajobrazem miejskim będzie jednym z priorytetów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018

- mówią organizatorzy wystawy „EUmiesaward’17. Wystawa najlepszej architektury Europy 2017.”

Mies van der Rohe - autor słynnego powiedzenia "mniej znaczy więcej"

Ludwig Mies van der Rohe - jeden z twórców nowoczesnej architektury i stylu nazywanego międzynarodowym - zasłynął powiedzeniem: "mniej znaczy więcej". Jego obiekty charakteryzują się prostą i ponadczasową formą, wielofunkcyjnością, wygodą, jak również nowoczesnymi rozwiązaniami, które usprawniały budowę, zapewniały dopływ naturalnego światła i kontakt z przyrodą.

Wystawa „EUmiesaward’17. Wystawa najlepszej architektury Europy 2017.” rozpoczęła się 21 kwietnia i potrwa do 19 maja 2018 r.

Skomentuj:

Wystawa poświęcona laureatom Nagrody im. Miesa van der Rohe w Warszawie!