Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Human Forest - wyjątkowy hotel w środku lasu od Sikora Wnętrza Architektura

Redakcja Pressland/WG/KD

Pracownia Sikora Wnętrza Architektura stworzyła oryginalny projekt hotelu w środku lasu. Architekci zaprojektowali nieduże, niemal niewidoczne domki na drzewach, które pozostają w symbiozie z naturą.

Human Forest
Human Forest
Fot.Marek+Sikora Architektura

Pomysłodawcą Human Forest jest dr hab. Jan Sikora – dyplomowany architekt wnętrz, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i założyciel pracowni Sikora Wnętrza Architektura. Projektant chciał stworzyć schronienie dla turystów, które nie będzie epatować swą konstrukcją i dobrze wkomponuje się w leśne otoczenie. Czy udało się osiągnąć taki efekt? Zdecydowanie tak! Małe domki nie mają ścian, dzięki czemu są praktycznie niezauważalne i świetnie wtapiają się w zadrzewioną przestrzeń. 

Projekt, powstały w 2018 roku, składa się z 4 „konarów”, czyli 4 funkcjonalności: modułu kuchennego, modułu dziennego, modułu snu i modułu łazienkowego. Każdy z modułów to ukłon w stronę wyrafinowanej ergonomii: łazienka może zbierać wodę deszczową, część kuchenna ma ręczną pompę a moduł dzienny pełni rolę przestrzeni magazynowej z dziesiątkami z schowków. Idąc na spacer, chcąc mieć pewność że rzeczy są bezpieczne, wystarczy wciągnąć je linką na szczyt i zabezpieczyć kłódką.

Oprócz funkcjonalności "nieduże domki" zapewniają użytkownikowi świetne warunki do wypoczynku, komfort i jakość oraz gwarantują bezpieczeństwo. To nowa, ciekawa idea spędzania wolnego czasu w lesie.

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Human Forest - wyjątkowy hotel w środku lasu od Sikora Wnętrza Architektura