Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Koszalińska pracownia ANALOG została jednym z laureatów konkursu The Plan Award 2018!

KD

Wczoraj w Wenecji odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za dokonania architektoniczne - THE PLAN AWARD 2018. Organizatorem wydarzenia jest prestiżowe włoskie czasopismo o tematyce architektonicznej - The Plan, które cieszy się dużym zainteresowaniem w wielu miejscach na świecie. Jednym ze zwycięzców czwartej edycji tego konkursu została koszalińska pracownia ANALOG!

Centrum Rewitalizacji we Włocławku
Centrum Rewitalizacji we Włocławku
Fot.Pracownia ANALOG

Biuro projektowe ANALOG otrzymało nagrodę w tegorocznej edycji The Plan Award w kategorii Renowacja za projekt Centrum Rewitalizacji we Włocławku. Decyzję o przyznaniu nagrody koszalińskiej pracowni podjęło profesjonalne i doświadczone jury, w składzie którego znaleźli się między innymi autorzy  hiszpańskiego i włoskiego pawilonu na tegorocznym Biennale Architektury.

Pracownia ANALOG rywalizowała o nagrodę m.in. ze światowym studiem Zaha Hadid Architects i znaną polską pracownią Maków Pracownia Architektoniczna z Wrocławia. Wygrana z tak silną konkurencją to z pewnością wielki sukces i satysfakcja.

Projekt Centrum Rewitalizacji we Włocławku jest próbą połączenia historii, teraźniejszości i przyszłości w miejscu, które w przyszłości ma stać się unikalnym laboratorium doświadczalnym planowanej kompleksowej rewitalizacji śródmieścia Włocławka. Zaprojektowany budynek będzie zapraszał potencjalnych odbiorców, zacierając granicę między przestrzenią egalitarną a elitarną. Obiekt tworzy sekwencja wnętrz urbanistycznych (podwórek), zaczynających się od wejścia w zabytkowej kamienicy przy ruchliwej ulicy 3 Maja, a kończących na zielonym ogrodzie zlokalizowanym w końcowym fragmencie podwórka. Pomiędzy tymi elementami architekci stworzyli serię funkcjonalnie zróżnicowanych wnętrz-podwórek o odmiennym klimacie.

Dokumentacja budowlana i wykonawcza obiektu została złożona w Wydziale Architektury miasta Włocławek i obecnie czeka na pozwolenie na budowę. Wszystko wskazuje na to, że obiekt wkrótce powstanie.

ANALOG to koszalińskie biuro projektowe założone w 2017 roku przez architekta Piotra Śmierzewskiego, współautora takich koszalińskich projektów jak Galeria Emka, podziemna Zakrystia przy Katedrze, siedziba Głosu Pomorza czy budynek wielorodzinny przy ul. Zwycięstwa 109 oraz katowickiej Biblioteki Uniwersyteckiej CINiBA.

Skomentuj:

Koszalińska pracownia ANALOG została jednym z laureatów konkursu The Plan Award 2018!