Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódź. Mediateka w zabytkowej willi

JB

Nowoczesna biblioteka multimedialna "MeMo" powstanie w willi Ludwika Meyera przy ul. Moniuszki. Budynek będzie kosztował 36 mln złotych.

Projekt Mediateki MeMo w Łodzi
Projekt Mediateki MeMo w Łodzi
Materiały UM Łódź
Mediateka będzie rodzajem multimedialnej biblioteki. Z naszych analiz wynika, że brakuje w centrum takiego miejsca. Będą tu nie tylko zbiory wiedzy, ale także sale wystawiennicze i audytorium. Będą w nich organizowane wydarzenia kulturalne i społeczne

– mówi Robert Kolczyński z Wydziału Zarządzania Projektami, nadzorca inwestycji.

Biblioteka multimedialna MeMo (skrót od Mediateka Moniuszki) znajdzie się w wyremontowanej willi Ludwika Meyera przy ul. Moniuszki w Łodzi. Prace wykona konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Budomal, Mosaicon i BTIB-BAU. Pierwsi goście będą mogli odwiedzić placówkę w 2020 roku. Koszt dostosowania obiektu na potrzeby biblioteki wyniesie 36,25 mln złotych.

Urzędnicy zapowiadają, że MeMo będzie miejscem idealnym do czytania, słuchania oraz pisania. Biblioteka ma gromadzić media na różnych nośnikach. Przyszły zarządca obiektu, Dom Literatury zapowiada, że 80 proc. katalogu zajmą papierowe książki, natomiast pozostałe 20 proc. - wydawnictwa audiowizualne. Będzie można z nich korzystać w tradycyjnej formie na miejscu lub w domu, ale również przy pomocy nowoczesnego sprzętu - dotykowych ekranów czy internetu. Na parterze budynku znajdą się sale wielofunkcyjne. Jedna dwukondygnacyjna z antresolą, kulisami, bocznym wejściem i połączeniem z ogrodem, druga – ze zbiorami.

    Więcej o:

Skomentuj:

Łódź. Mediateka w zabytkowej willi