Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe wizualizacje Widok Towers w Warszawie

JB

Budowa Widok Towers w miejscu starego Universalu trwa w najlepsze. Wieżowiec - położony w ścisłym centrum w Warszawie - lada chwilę wyjdzie z ziemi. Z tej okazji inwestor udostępnił nowe wizualizacje biurowca.

Wizualizacja wieżowca Widok Towers, budowanego z tyłu za Rotundą, na miejscu dawnego biurowca Universal
Wizualizacja wieżowca Widok Towers, budowanego z tyłu za Rotundą, na miejscu dawnego biurowca Universal
materiały inwestora

Widok Towers zaprojektował duet architektów Piotr Bujanowski oraz Martin Tröthan. Wieża będzie miała 28 kondygnacji i 94 m wysokości. Nowa bryła, w przeciwieństwie do starego Universalu, nie będzie mieć kształtu prostej „deski”, a rozchylonej litery „V”. Taka forma to kompromis między zapewnieniem optymalnego dostępu promieni słonecznych dla domów za biurowcem i chęcią zachowania jak najprostszego kształtu. O inwestycji pisaliśmy więcej w lipcu:

Teraz inwestor, firma S+B, pokazała nowe, bardziej szczegółowe wizualizacje Widok Towers. Budynek ma być oddany do użytku na przełomie 2019 i 2020 roku i zaoferuje 31,5 tys. m kw. biur, a także 3,5 tys. usług na pierwszej podziemnej kondygnacji, parterze i pierwszym piętrze. W podziemnym parkingu zmieści się 158 samochodów.

Powoli kończymy pracochłonny i skomplikowany etap prac podziemnych. Tu są aż cztery podziemne kondygnacje, dlatego budujemy je od ośmiu miesięcy. Zbliżamy się do stanu „zero”, jeszcze do końca roku budowy pewnie z zewnątrz nie będzie widać, a potem budynek zacznie wyrastać ponad ziemię. Wtedy pójdzie już szybko.

- mówi architekt Piotr Bujnowski.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowe wizualizacje Widok Towers w Warszawie