Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom Czerwony - cegła w roli głównej [PROJEKT]

Redakcja Pressland

Ceglana elewacja Domu Czerwonego to ukłon w stronę tradycyjnej okolicznej zabudowy.

Dom Czerwony, blok mieszkalny, budynek mieszkalny, blok, nowoczesny blok
Dom Czerwony
Wizualizacje 81.WAW.PL / mat. prasowe

Ten trójkondygnacyjny budynek mieszkalny to pierwszy tego typu projekt architektów z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL. Inwestorowi zależało by obiekt przy zachowaniu funkcjonalności i przestronności idealnie wpasował się w wymagającą, wąską działkę. To właśnie ukształtowanie terenu "wymusiło" podłużny kształt budynku.

W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się wiele starszych, ceglanych i nieotynkowanych zabudowań. To one zainspirowały architektów do wykorzystania na elewacji czerwonej cegły. Dom Czerwony ma być ukłonem w kierunku tradycyjnej zabudowy okolicy.

Dom Czerwony
Dom Czerwony
Wizualizacje 81.WAW.PL / mat. prasowe

Każde piętro budynku oddzielone jest czarnymi płaszczyznami stropów - świetnie wpasowują się one w nowoczesną formę domu. Linie stropów wydłużono od strony krótszych boków bryły. Dzięki temu stworzono przytulne, odsłonięte od słońca balkony. Czarne detale elewacji podkreślono oświetleniem liniowym.

By sprostać wymogom inwestora, musieliśmy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim było uzyskanie lekkości i nowoczesności budynku, a zarazem dopilnowanie, by nie odstawał od zabudowy w okolicy. Dlatego od strony krótszych boków bryły ceglana elewacja przeplata się ze szklanymi elementami. W tych miejscach budynku znajdują się części dzienne, co daje mieszkańcom gwarancję naturalnego światła

 - mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

Od strony ogrodu znajduje się patio.Wejście do budynku, oraz rampę zjazdową do garażu przewidziano od północy Na każdym z trzech pięter znajdzie się 6 mieszkań.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom Czerwony - cegła w roli głównej [PROJEKT]