Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spacer w koronach drzew pod Warszawą, czyli Park Dolina Wkry w Pomiechówku

Redakcja Pressland/WG

Chociaż Park Dolina Wkry w Pomiechówku, został otwarty jesienią 2018 roku, dopiero teraz zrobiło się o nim głośno. Ciepłe dni zachęcają do wycieczek za miasto, więc i my postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda spacer w koronach drzew w Pomiechówku.

Park Dolina Wkry. Spacer w drzewach
Park Dolina Wkry - space między koronami drzew, czyli ścieżka linowa.
Fot. Wiktoria Głodowska

Przede wszystkim Park Dolina Wkry oferuje najmłodszym (i nie tylko, my dorośli bawiliśmy się tu znakomicie!) mnóstwo atrakcji. Na ponad 10 ha zaplanowano trasy spacerowe tak, by chronić okoliczną faunę i florę. Drewniane ścieżki wiją się pomiędzy łęgami topolowymi a wiszące pomosty pomiędzy koronami drzew. Wszystkie atrakcje zostały wkomponowane w naturalny krajobraz z poszanowaniem wymogów dyrektywy siedliskowej. Nie ma tu plastiku czy innych tworzyw sztucznych. Jest natura i... dobra zabawa! Projekt parku przygotowali dr inż arch. krajobrazu Michał Skrobot i mgr inż. Beata Rothimel z pracowni Sztuka Krajobrazu.

Wśród atrakcji warto wymienić m.im. łąkę motyli, z ogromnymi trójwymiarowymi rzeźbami motyli w skali 50:1, wieżę widokową z lornetkami do obserwacji ptaków, leśny labirynt, karuzela oraz place zabaw. Są tu także tematyczne podesty edukacyjne. Najbardziej podobał nam się wodny plac zabaw. Wypływającą ze strumienia wodę należy spiętrzyć, przepompować i... "okiełznać" doprowadzając ją we wskazane miejsce.

Park Dolina Wkry
Park Dolina Wkry w Pomiechówku.
Fot. Wiktoria Głodowska

Największą atrakcją Parku Dolina Wkry jest bez wątpienia spacer w koronach drzew, czyli tzw. ścieżka linowa. Składa się ona z 10 "gniazd" do których dostać można się po zawieszonych nawet kilkanaście metrów nad ziemią kładkach.  Na konarach okolicznych drzew przysiadły sztuczne ptaki szponiaste, których podczas spaceru należy wypatrywać.

Park Dolina Wkry (ul. Nasielska 1) to bez wątpienia dobrze zaprojektowane miejsce, które warto odwiedzić. Warto zaopatrzyć się w środki przeciw komarom - jest tu ich zatrzęsienie. Wstęp do parku, oraz wszystkie atrakcje są bezpłatne. W pobliżu znajduje się parking, za wjazd na który trzeba zapłacić 15 zł. Można tu także dotrzeć kolejami mazowieckimi (stacja "Pomiechówek").

Plan Parku Dolina Wkry
Plan Parku Dolina Wkry
Fot. Wiktoria Głodowska
    Więcej o:

Skomentuj:

Spacer w koronach drzew pod Warszawą, czyli Park Dolina Wkry w Pomiechówku