Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

AP Szczepaniak z dwoma nagrodami w konkursie Global Future Design Awards 2019

Redakcja Pressland/WG

Rozstrzygnięto właśnie międzynarodowy konkurs dla architektów Global Future Design Awards. Jury doceniło projekty autorstwa wrocławskiego biura AP Szczepaniak, przyznając mu pierwszą nagrodę i wyróżnienie.

Atal Towers we Wrocławiu. Proj. AP Szczepaniak.
Atal Towers we Wrocławiu. Proj. AP Szczepaniak.
Fot. Maciej Lulko

Międzynarodowy konkurs Global Future Design Awards jest organizowany od 2016 roku przez internetowy magazyn ARP. Biorący w nim udział architekci, inżynierowie, projektanci, artyści i studenci z całego świata, prezentują projekty wyróżniające się oryginalnym i nieszablonowym podejściem do nowoczesnej architektury.

W tegorocznej edycji konkursu wrocławskie biuro projektowe AP Szczepaniak triumfowało aż dwa razy. Pierwszą nagrodą w kategorii „Architektura – budynek wielofunkcyjny" uhonorowany został projekt wrocławskiego osiedla Atal Towers. Kilkunastu architektów z biura AP Szczepaniak pracowało nad nim w latach 2014-2015.

Atal Towers we Wrocławiu. Proj. AP Szczepaniak.
Atal Towers we Wrocławiu. Proj. AP Szczepaniak.
Fot. Maciej Lulko

Kompleks Atal Towers został oddany do użytku w 2018 roku. Składa się z dwóch nowoczesnych, spójnych architektonicznie obiektów tuż nad Odrą, przy ul. Sikorskiego Niższy z budynków powstał na planie litery L i jest położony dłuższym bokiem równolegle do Odry. Drugi z obiektów składa się z rozrzeźbionych wertykalnie wież, połączonych wspólną częścią parterową, oraz dodatkową siedmiopiętrową częścią mieszkalną od strony ulicy. W parterach zlokalizowane zostały lokale handlowo – usługowe. Restauracje znajdują się od strony bulwaru nad Odrą.

Jesteśmy dumni, że nasz projekt został doceniony w tak prestiżowym konkursie, w którym biorą udział renomowane biura zcałego świata. Na etapie projektowania naszym celem było stworzenie współczesnego budynku, który połączy funkcję mieszkalną z usługami izwiększy architektoniczną wartość całej okolicy. Udało nam się wykorzystać potencjał bliskości Odry i ścisłego centrum Wrocławia, podnosząc prestiż otoczenia

- mówi Artur Szczepaniak.

W uzasadnieniu wyboru jury, na stronie konkursu czytamy: „Szara cegła na fasadzie nawiązuje do współczesnego budynku mieszkalnego znajdującego się obok. Obwodowe, przezierne balkony z blachy cięto ciągnionej ze szklanymi balustradami są źródłem fantastycznych widoków na Wrocław i poczucia styczności z rzeką".

Budynek biurowy Krakowska 29 we Wrocławiu. Proj. AP Szczepaniak.
Budynek biurowy Krakowska 29 we Wrocławiu. Proj. AP Szczepaniak.
Fot. Maciej Lulko

Jury doceniło i nagrodziło jeszcze jeden projekt AP Szczepaniak.  Tytuł honorowy w kategorii „Biurowce" zdobył projekt budynku biurowego Krakowska 29 we Wrocławiu

Główną kompozycję elewacji, podkreślającą industrialny charakter biurowca, stanowią kontrastowe zestawienia kolorystyczne: ceglasty i szary oraz materiałowe – cegła i aluminium, a także tynk o fakturze betonu architektonicznego. Dodatkowo za pomocą zieleni i oświetlenia podkreślono reprezentacyjną część elewacji budynku, którą w większości pokrywają wysokie przeszklenia ujęte w ramy słupów: betonowych, stalowych i ceglanych

- opowiada Paweł Szczepaniak.

Pracowni AP Szczepaniak gratulujemy nagród i życzymy kolejnych sukcesów!

    Więcej o:

Skomentuj:

AP Szczepaniak z dwoma nagrodami w konkursie Global Future Design Awards 2019