Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modernizacja biurowców na warszawskim Mordorze. Helion i Luminar zamienią się w HOL 7.7

Redakcja Pressland/WG

Dwa biurowce przy ulicy Cybernetyki 7, znane do tej pory jako Helion i Luminar zostaną zmodernizowane. Zyskają nowe przestrzenie wspólne na zewnątrz, pojawią się nowe meble miejskie i elementy małej architektury.

Biurowce przy ul. Cybernetyki 7 w Warszawie będą modernizowane
Biurowce przy ul. Cybernetyki 7 w Warszawie będą modernizowane.
Fot. mat. White Stone / kolaż bryla.pl

Grupa kapitałowa White Stone kupiła nieruchomości przy ul. Cybernetyki 7 w Warszawie w lutym tego roku. Właściciele zapowiedzieli modernizację biurowców zwanych do tej pory jako Helion i Luminar. Powstanie kompleks o nowej nazwie - HOL 7.7, którego projekt przygotowali architekci z pracowni Grupa Plus Architekci. Modernizacja zakłada odświeżenie części wspólnych obu budynków, takich jak hol czy recepcja. Istotnym przedsięwzięciem jest przebudowa patio. Architekci przeanalizowali budynki w dwóch aspektach: ich wewnętrznej funkcjonalności oraz oddziaływania na bezpośrednie sąsiedztwo.

W kompleksie HOL 7.7 powstanie nowy plac miejski. Proj. Grupa Plus Architekci
W kompleksie HOL 7.7 powstanie nowy plac miejski. Proj. Grupa Plus Architekci
Wiz. mat. White Stone

Zaplanowaliśmy zmiany w przestrzeniach wspólnych, które mają zagwarantować interakcje użytkowników w obszarze nowego placu miejskiego oraz holi wejściowych, a także dać nowe miejsce do spotkań zawodowych i prywatnych, czy relaksu. Koliste kształty nie tylko symbolizują powrót do przestrzeni przyjaznej człowiekowi, ale sprzyjają kontaktom międzyludzkim. W ten sposób mamy nadzieję stworzyć lokalny plac miejski, działający w sąsiedzkiej mikroskali. Równoważymy dominację biurowca miękką zielenią i urządzeniami do użytku lokalnej społeczności.

- mówi Tomasz Wuczyński, główny architekt i założyciel Grupy Plus Architekci

Nowa nazwa kompleksu – HOL 7.7 – nawiązuje bezpośrednio do rzutów architektonicznych obu nieruchomości wybudowanych na planie liter „H” oraz „L”. Pomiędzy biurowcami architekci zaplanowali przestrzeń wspólną, która symbolizuje „O”. Siódemki w nazwie i logo nawiązują do adresu nieruchomości. Za koncepcję rebrandingu odpowiada agencja SYFON Studio.

White Stone jeszcze w tym roku zaprezentuje ostateczne wersje wizualizacji projektu przebudowy dwóch biurowców. Prace modernizacyjne rozpoczną się w III kwartale 2019 roku.

Biurowce Helion i Luminar już wkrótce zostaną zmodernizowane. Powstanie kompleks o nowej nazwie - HOL 7.7,
Biurowce Helion i Luminar już wkrótce zostaną zmodernizowane. Powstanie kompleks o nowej nazwie - HOL 7.7,
Fot. mat. White Stone    Więcej o:

Skomentuj:

Modernizacja biurowców na warszawskim Mordorze. Helion i Luminar zamienią się w HOL 7.7