Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Brave or Stupid?! Akcja na 17-piętrowym bloku w Warszawie

red

W najbliższą sobotę 24 czerwca odbędzie się akcja artystyczna BRAVE OR STUPID, której miejscem będzie 17-piętrowy, modernistyczny blok nad stawem w parku Morskie Oko, zaprojektowany przez architekta Leszka Kołacza.

Park Morskie Oko w Warszawie
Park Morskie Oko w Warszawie
fot. Alicja Latkowska

Synchroniczna akcja trójki artystów – Grzegorza Stefańskiego, Katarzyny Krakowiak i Piotra Urbańca – będzie jednym z działań zainspirowanych plenerem w tatrzańskim Schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawów, który odbył się w maju w ramach wystawy „Relacja Warszawa – Zakopane”. Można ją oglądać do 6 sierpnia 2017 w Królikarni.

Modernistyczny blok staje się sceną dla artystów

Artyści odwołują się zarówno do wyczynów wysokogórskich wspinaczy, jak i do tradycji sztuki performance: architektonicznych interwencji Gordona Matta Clarka czy działań choreograficznych nowojorskiej artystki Trishi Brown z 1970 roku. Widoczne z dołu z perspektywy 17 pięter maleńkie figurki performerów unaocznią widzom to, co jest ukryte za szarymi murami bloku – prywatne życie ludzi, którzy przeżywają swoje codzienne radości i smutki w równoległych pionach mieszkań. Artyści zmienią swoje położenie o 90 stopni, ich stopy nie będą trzymać się podłoża, być może zyskają w ten sposób zupełnie nową perspektywę.

Internet pełen jest amatorskich filmów pokazujących ludzi podejmujących przeróżne, często absurdalne wyzwania, wymagające odwagi, przełamujące konwencje i tabu. Podczas akcji artystycznych w parku Morskie Oko widzowie doświadczą tego rodzaju widowiska na żywo.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Kalendarium wydarzeń w związku z akcją artystyczną z Tatr nad warszawskie Morskie Oko znajdziecie tutaj >>>

Skomentuj:

Brave or Stupid?! Akcja na 17-piętrowym bloku w Warszawie