Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

odBUDOWA pierwsza ogólnopolska konferencja naukowa

red

Wydarzenie odBUDOWA 2017 zostało zainicjowane przez koło naukowe KOŁOdoKWADRATU działające przy Katedrze Architektury Wnętrz Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Mała inicjatywa przerodziła się w cykl wydarzeń o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, promujących ideę rewitalizacji oraz wspierających kandydaturę Łodzi do organizacji EXPO 2022.

odBUDOWA - pierwsza ogólnopolska konferencja naukowa
odBUDOWA - pierwsza ogólnopolska konferencja naukowa
mat. prasowe

W ramach odBUDOWY 2017 odbyły się już warsztaty dla dzieci „Dzieci a miasto” oraz pierwsze spotkanie w ramach projektu Żywa Ulica. Zwieńczeniem cyklu będzie Ogólnopolska Konferencja odBUDOWA 2017, która odbędzie się 6 października 2017 r.

Rewitalizacja to kompleksowe, wielowymiarowe działanie, które w sposób trwały i
znaczący zmienia dany obszar, przywracając mu społeczną użyteczność i jakość. I
Ogólnopolska Konferencja Naukowa Odbudowa 2017, ma za zadanie przybliżyć to
skomplikowane zagadnienie szerszej publiczności – zarówno społeczności akademickiej
studentom, pedagogom, jak i wszystkim osobom zainteresowanym. Głównym celem jest
pokazanie szerokiego spektrum działań rewitalizacyjnych, rozpoczynając od obszarów
społecznych, urbanistycznych, infrastrukturalnych na architektonicznych kończąc.

W związku ze staraniami Łodzi do organizowania EXPO 2022, którego hasłem przewodnim jest właśnie rewitalizacja, wydarzenia pogłębiające tę tematykę upowszechniają i ugruntowują, często powierzchowną wiedzę z tego zakresu. Podczas jednodniowego wydarzenia przewidziany jest podział na część teoria – referaty oparte na badaniach wybranych zagadnień związanych z różnymi aspektami rewitalizacji oraz teoria – na podstawie projektów zrealizowanych. Zwieńczeniem wydarzenia ma być pokonferencyjna publikacja zawierająca referaty. Zaproszenia do wygłoszenia prelekcji zostały rozesłane wśród przedstawicieli polskich ośrodków naukowych zajmujących się problematyką rewitalizacji, zarówno do jednostek artystycznych jak i technicznych i humanistycznych .

Całość ma na celu promocję Akademii Sztuk Pięknych oraz miasta Łodzi, starającego się o organizację małego EXPO 2022, dotyczącego rewitalizacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

odBUDOWA pierwsza ogólnopolska konferencja naukowa