Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wystartowała 12. edycja konkursu Fasada Roku!

red.

1 kwietnia wystartowała 12. edycja konkursu Fasada Roku! Po raz kolejny obiekty z całej Polski będą ze sobą rywalizować o prestiżowy tytuł, 10 000 zł i... klucz otwierający drzwi do rozgrywki na poziomie międzynarodowym - Baumit Life Challenge! Patronat Honorowy nad tegoroczną odsłoną krajowych zmagań objęła Fundacja Twórców Architektury.

Fasada Roku 2018
Fasada Roku 2018
Fot.Baumit

Na początek kilka słów o samym projekcie Fasada Roku. Warto wiedzieć, że jego
początki sięgają 2007 r., co oznacza, że tegoroczna edycja jest już jego dwunastą
odsłoną. Celem Fasady Roku jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych realizacji
budowlanych, w których na elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit:
system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Duże zainteresowanie konkursem – ubiegłoroczna edycja zgromadziła na starcie 215 elewacji – oraz znakomite autorytety zasiadające w gronie jury sprawiają, że od kilku lat konkurs plasuje się wysoko na liście ważnych wydarzeń w branży architektonicznej.

Fasada Roku 2018

Na liście startowej edycji 2018 mogą znaleźć się realizacje budowlane ukończone między 01.01.2017 r. a 30.09.2018 r. Obiekty zgłoszone do konkursu Fasada Roku 2018 stają do rywalizacji w następujących.kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”. Najlepszych wyłoni profesjonalne jury, które oceniając poszczególne projekty weźmie pod uwagę takie aspekty, jak zastosowana kolorystyka i struktura elewacji, dbałość o detale architektoniczne i relacja z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji – także szacunek dla historii.

Nagrody, nagrody, nagrody…

Najwyżej ocenione w swoich kategoriach realizacje zostaną okrzyknięte tytułem Fasada Roku 2018, natomiast zgłaszający mogą liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Co więcej, zwycięzcy automatycznie wejdą do gry o wyższą stawkę, kwalifikując się do międzynarodowej edycji zmagań – Baumit Life Challenge.

Jak dokonać zgłoszenia?

Konkurs skierowany jest głównie do architektów. Zgłoszeń obiektów mogą jednak
dokonać także pozostałe podmioty zaangażowane w proces budowy – inwestor
oraz wykonawca. Wszystko co trzeba zrobić, to wejść na stronę www.fasadaroku.pl i prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz pamiętając przy tym o załączeniu min. 5 zdjęć (min. 2400 x 1600 px) przedstawiających ogólny widok obiektu względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek po termomodernizacji” i „budynek zabytkowy po renowacji” pamiętajmy, by dołączyć również fotografie sprzed prac remontowych. Kandydatury zbierane są do 30.09.2018 r.

Głosowanie online

Głos w konkursie Fasada Roku 2018 tradycyjnie mogą zabrać również Internauci. 1 maja br. na stronie www.fasadaroku.pl zostało uruchomione głosowanie online, w ramach którego każdy ma do rozdysponowania 5 głosów (po jednym w każdej kategorii). Plebiscyt trwa do 31 października br. Obiekty z największą liczbą głosów w swoich kategoriach zostaną odznaczone „Wyróżnieniem Internautów”.

Patronat honorowy nad Fasadą Roku 2018 objęła Fundacja Twórców Architektury
(FTA). Wśród mediów patronujących 12-tej edycji konkursu firmy Baumit znalazły
się takie redakcje jak „Architektura-murator”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”,
architektura.murator.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl, muratorplus.pl czy sztukaarchitektury.pl.

Skomentuj:

Wystartowała 12. edycja konkursu Fasada Roku!