Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W dawnej restauracji hotelu Cracovia powstaje kawiarnia Forum Designu

Redakcja Pressland/WG

We wpisanym do rejestru zabytków, modernistycznym budynku hotelu Cracovia w Krakowie, już wkrótce powstanie nowa kawiarnia Forum Designu.

Kawiarnia Forum Designu w Krakowie.
Kawiarnia Forum Designu w Krakowie.
Fot. Leszek Ogrodnik

Hotel Cracovia w Krakowie to modernistyczny gmach zaprojektowany przez Witolda Cęckiewicza. W chwili otwarcia, w 1965 roku, był najdłuższym i jednym z najbardziej nowoczesnych hoteli w Polsce. W 2016 roku obiekt został wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Tym samym Cracovia została uchroniona od planowanej rozbiórki.

W miejscu, gdzie przed laty mieszkańcu Krakowa ustawiali się w kolekcje po tatara i kremówki, powstaje kawiarnia Forum Designu. Od kilku lat z powodzeniem działa tu showroom wystawiający prace polskich projektantów.

Kawiarnia Forum Designu
Kawiarnia Forum Designu
Fot. Leszek Ogrodnik

Odwiedza nas coraz więcej osób, z branży kreatywnej,mieszkańców Krakowa zainteresowanych designem, czy turystów chcących po latach znów odwiedzić kultowy hotel. Zauważyliśmy potrzebę stworzenia miejsca,do rozmów o swoich projektach i odpoczęcia przy dobrej kawie

–wyjaśnia właścicielka Forum Designu Dina de Białynia Woycikiewicz.

Otwarcie kawiarni zaplanowano na 7 maja, na godz. 18.00. Wydarzenie uświetni koncert Krzysztofa Płonki, uczestnika programu "Voice of Poland". Odbędą się również warsztaty personalizowania ubrań sitodrukiem. W kawiarni Forum Designu mają być organizowane plenerowe pokazy filmów, wieczory dla graczy, wieczory DIY czy warsztaty z sommelierami.

Chcemy by jak dawniej był to punkt spotkań. Wtedy głównie wymieniano dolary lub mięso na pościel. Teraz chcemy, by było to miejsce wymiany myśli i projektów przy dobrej kawie

–śmieje się Laura Baranek managerka Kawiarni Forum Designu.

    Więcej o:

Skomentuj:

W dawnej restauracji hotelu Cracovia powstaje kawiarnia Forum Designu