Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Definicja stylu i ogromna szansa na energooszczędność – dach dwupołaciowy

Artykuł sponsorowany

Czasami rozwiązania dobrze znane zdradzają innowacyjność w istotnych dla rynku dziedzinach. Idea ekologii zaczyna być coraz bardziej respektowana przez firmy budowlane oraz inwestorów. Za takie rozwiązanie uchodzi dach dwupołaciowy, który nie tylko świetnie wygląda, ale także ujawnia wiele cech związanych z energooszczędnością. Pora przyjrzeć się dokładniej dachom dwupołaciowym.

dach dwupołaciowy
dach dwupołaciowy
Blachy Pruszyński

Na dachy dwupołaciowe składa się wiele zalet. Oprócz wspomnianej na początku energooszczędności, dostrzeżone zostały również ich walory wizualne. Opisywane dachy dają szansę inwestorom na rozwinięcie aranżacyjnych skrzydeł. Zadowoleni będą przede wszystkim miłośnicy nowoczesności, ponieważ dachy dwupołaciowe od jakiegoś czasu są z nią utożsamiane. Za unowocześnienie dachów tego typu odpowiadają przede wszystkim panele fotowoltaiczne oraz świeża generacja systemów okiennych. W rezultacie uzyskujemy idealne połączenie stylu z energooszczędnością, ponieważ struktura dachów dwupołaciowych pozwala na zachowanie termoizolacji.

PŁASKA PLUS STĄPORKÓW dachbud Artur Rybicki
PŁASKA PLUS STĄPORKÓW dachbud Artur Rybicki
Blachy Pruszyński

Co aktualnie jest w modzie?

Trendem, dla którego dach dwupołaciowy wydaje się stworzony, jest dom w stylu nowoczesnej stodoły. Jest to uwielbiana przez klientów stylizacja, ponieważ nie tylko świetnie wygląda, ale również pozwala nam zaoszczędzić sporo energii. Gdy wejdziemy głębiej w wybory podejmowane przez inwestorów, zauważymy że w ostatnich latach na popularności zyskały domy z dachami bez okapów. Nie powinno to dziwić, ponieważ dach tego typu ma bardzo dużo zalet, na czele z efektem jednorodności bryły oraz z efektywnym i efektownym oświetleniem. Warto docenić dach dwupołaciowy również za to, że daje możliwość postawienia tzw. dobudówki, która może pełnić funkcję garażu.

Czym najlepiej pokryć dach bezokapowy? Możliwości jest kilka. Godna polecenia jest blachodachówka panelowa PŁASKA, która od lat zadowala inwestorów oferując atrakcyjny i trwały efekt. Bardzo dobrze na taki dach nada się blachodachówka TIGRA. Z kolei dla pragnących odwołań do klasyki polecamy panel dachowy NA RĄBEK. Wszystkie opisane materiały pokryciowe znajdziemy w ofercie firmy Blachy Pruszyński.

Blachodachówka panelowa TIGRA Blachy Pruszyński DOM OSIEDL fragment
Blachodachówka panelowa TIGRA Blachy Pruszyński DOM OSIEDL fragment
Blachy Pruszyński

Dziś liczy się minimalizm

Przez wiele lata w budownictwie liczyło się bogactwo, które silnie kojarzyło się z barokowym stylem. Bardzo długo przyszło czekać miłośnikom na ich czas. W ostatnich latach minimalizm zapanował na dachach i cały czas ma się dobrze. Utożsamioną z nowoczesnością stylistykę pokochały tysiące osób.

Dlaczego minimalizm jest aktualnie tak bardzo ceniony? Przede wszystkim, dlatego że idzie on w parze z energooszczędnością. Dzieje się tak, ponieważ minimalizm rezygnuje z takich elementów dachu, jak załamania, zagłębienia czy dodatkowe doświetlenia. Dachy utrzymane w tej konwencji odznaczają się również większymi właściwościami termicznymi niż w przypadku dachów innego gatunku. Dachy minimalistyczne to również mniejsze koszty oraz krótszy czas prac montażowych. Redukcja kosztów bierze się z tego, że dachy utrzymane w minimalistycznym stylu nie wymagają od nas kupna aż tak dużej ilości drewna. Dodatkowe oszczędności odnajdziemy, decydując się na pokrycie z blachodachówki, która odznacza się przystępną ceną. Pokrycie minimalistyczne daje szansę na bardzo ciekawy wizualny efekt finalny, a przy okazji pozwala na zachowanie ekologicznego ducha oraz daje szansę na zaoszczędzenie pieniędzy.

Co z tą energooszczędnością?

Przypadek dachów dwupołaciowych jest bardzo interesujący, ponieważ możemy na nich zaobserwować stylistyczno-energooszczędnościową spójność. Najlepiej zobrazują to domy utrzymane w konwencji nowoczesnej stodoły. Słupki pokazują duży współczynnik termoizolacyjności, a panele fotowoltaiczne generują energię oraz dopełniają wizualnej całości. Dodajmy do tego jeszcze wielkoformatowe przeszklenia ścian szczytowych, które dają inwestorom nowe możliwości przestrzennych aranżacji. W celu zwiększenia cech związanych z energooszczędnością, rekomendujemy również konkretny podział budynku: na parterze powinny być umieszczone kuchnia oraz salon, z kolei na poddaszu powinny znaleźć się sypialnie. Dzieje się tak, ponieważ zimne powietrze zostanie ogrzane na dole, by potem przedostać się górę i ocieplić pomieszczenia sypialne.

W obecnych czasach nareszcie należycie dostrzeżono walory dachów dwupołaciowych oraz idącej za nimi idei minimalizmu. Wykorzystanie naturalnych źródeł energii, ciekawa estetyka oraz pełna wygoda sprawiają, że możemy mówić o jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań, jakie w tej chwili znajdziemy na rynku pokryć dachowych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Definicja stylu i ogromna szansa na energooszczędność – dach dwupołaciowy