Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom Made in Poland od środka. To projekt BXB studio

Mat. prasowe

W projekcie wnętrz domu Made in Poland, którego forma jest wypadkową różnych typów polskich domów jednorodzinnych, tradycja łączy się z nowoczesnością.

Dom Made in Poland. Proj. BXB Studio
Dom Made in Poland. Proj. BXB Studio
Wiz. mat. BXB Studio

Dom Made in Poland, zaprojektowany przez BXB Studio Bogusława Barnasia,  jest syntezą zróżnicowanej typologii zabudowy jednorodzinnej w polskim krajobrazie, Znajdziemy w nim elementy zaczerpnięte z powszechnych domów kostek, typowych domów dwuspadowych, oraz popularnych obecnie nowoczesnych stodół, obiektów modernistycznych i parterowych.

Więcej o domu Made in Poland przeczytacie tu>>

We wnętrzach Domu Made in Poland pojawia się kolejne nawiązanie do tradycyjnego budownictwa – cegła, w swej naturalnej ciepłej, czerwonej barwie. Zwarte ułożenie cegieł w dolnej części ściany salonu przechodzi płynnie w subtelny ażur pod sufitem, co nadaje kompozycji lekkości i dodatkowo w połączeniu z oświetleniem tworzy ciekawy efekt wizualny. 

W przestrzeni salonu, kuchni i jadalni dominuje jasne drewno, które zostało również zastosowane do wykończenia tarasu oraz ograniczających go ścian i zadaszenia. Ta spójność materiałów sprawia, że ogromne przeszklenie jest ledwo zauważalną barierą a przestrzeń tarasu zostaje wchłonięta do przestrzeni dziennej domu. Elementy drewnianej okładziny na ścianach są ułożone z przesunięciem, co nawiązuje do zastosowanego na elewacji budynku łupka.  

Akcenty w kolorze czarnym przełamują monochromatyczną dominację jasnego drewna oraz wspólnie z nim tworzą materiałową kompozycję nawiązującą do kolorystyki elewacji. Z czarnego drewna wykonana jest kuchnia – centralny element domu, czarne są: stół autorskiego projektu BXB studio i krzesła w jadalni oraz fotel i stoliki w salonie.  

Surową geometrię drewna i cegły przełamuje swymi organicznymi kształtami dekoracyjne oświetlenie. W jadalni lampy mają formę chmur, która podkreśla otwarcie pomieszczenia na wysokość dwóch kondygnacji. W salonie oprócz lamp do organicznych kształtów natury nawiązuje również kanapa. Wnętrze jest konsekwentnie utrzymane w tonacji, która idealnie rezonuje z cegłą, drewnem i czernią łupka. Efekt harmonii barw potęgują starannie dobrane obrazy autorstwa malarki Anny Chorzępy-Kaszub. 

---

Wnętrza domu Made in Poland

Projekt: BXB studio 
Zespół: Bogusław Barnaś, Urszula Furmanik, Aleksandra Parchem, Katarzyna Trzepałka
Kategoria: Wnętrze domu jednorodzinnego
Powierzchnia: ok. 300 m2
Lokalizacja: Polska
Rok: 2024
Klient: Prywatny

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom Made in Poland od środka. To projekt BXB studio