Podcieniowy Dom Audio-Widokowy od BXB studio. Elewacja jest ekranem akustycznym
Powstający właśnie podcieniowy Dom Audio-Widokowy jest kontynuacją opracowanej przez BXB studio idei nagradzanej Małopolskiej Chaty Podcieniowej.
Dom Audio-Widokowy to budowany właśnie dom jednorodzinny o powierzchni 290 m kw., zaprojektowany przez pracownię Bogusława Barnasia BXB studio.
Atutem domu jest horyzontalny parter domu o delikatnie wklęsłej fasadzie. Zapewnia ona prywatność i schronienie przed sąsiadującymi domami stojącymi w tej samej linii zabudowy, a jednoczenie daje szeroką perspektywę widokową na las zlokalizowany naprzeciwko. Tak uformowana elewacja staje się ekranem akustycznym, który redukuje dźwięki z sąsiednich domów, a wzmacnia i koncentruje w przestrzeni tarasu dźwięki natury dobiegające z lasu.
Układ konstrukcyjny parteru i zewnętrzne lamele nawiązują do struktury lasu. Rozczłonkowane filary nośne łączą się stylistycznie ze strukturą fasady, formując wnętrze optycznie wolne od układu nośnego. Nałożona na parter bryła piętra jest wysunięta aż o 4 metry, tworząc podcień - zadaszoną strefę tarasu.
---
Podcieniowy Dom Audio-Widokowy
Projekt: BXB studio Bogusław Barnaś
Zespół: Bogusław Barnaś, Bartłomiej Szewczyk, Urszula Furmanik, Bartłomiej Mierczak, Magdalena Fuchs, Justyna Duszyńska Krawczyk
Powierzchnia: ok. 290 m2
Lokalizacja: Polska
Rok: 2020-2024
Klient: Prywatny
- Więcej o:
Dom z Prywatnym Giewontem od BXB studio powstaje w Kościelisku. Zobaczcie zdjęcia z budowy
Mikrokamienica w Krakowie od BXB studio - jeden budynek, trzy warianty
Dom Słowiański od BXB Studio. Nawiązuje do tradycyjnej zabudowy domów pierwszych Słowian
Dom z Grotą od BXB Studio w finale w World Architecture Festival 2023
Nowa siedziba Makro Cash and Carry Polska w Warszawie. Wnętrza to projekt Concept Space
Znany deweloper każdego roku stworzy ogólnodostępne tereny zielone w czterech miastach. W tym roku na ten cel przeznaczył ponad 6 mln zł
Biuro Copernic z... kontenerem morskim i ogromną rzeźbą Kopernika
Autorski system informacji wizualnej muzeum - Fabryka Czekolady E. Wedel. Inspiracją było pudełko czekoladek