Dom pół-atrialny we Wrocławiu

Prezentowany dom znajduje się na przedmieściach Wrocławia. Inwestorom zależało na maksymalnym wykorzystaniu działki pod zabudowę, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Architekci, którym powierzono zadanie przygotowania projektu, stworzyli koncepcję domu w kształcie bryły z charakterystycznym wewnętrznym łukiem po wewnętrznej stronie. W ten sposób optycznie połączono różne strefy funkcjonale na parterze ze sobą i ogrodem. Część jadalniana, salonowa i gabinetowa maja okna zorientowane głównie na ogród - łuk ma symbolizować zorientowanie na życie rodzinnie domowników.
Z uwagi na rozmiary działki bryła została zbliżona do jej granic na tyle, na ile to było możliwe. Aby zachować odpowiednie i komfortowe doświetlenie pomieszczeń, jako rozwiązanie filtrujące światło zaproponowano dyle szklane lub tzw. szkło profilowe. Rozwiązanie to nie zostało podyktowane jedynie aspektami estetycznymi - budynki wyposażone w tego rodzaju przeszklenia otrzymują nawet o 90 proc. mniej ciepła pochodzącego ze światła słonecznego. Jest to szczególnie korzystne w miejscach o silnym nasłonecznieniu.
Na elewacjach zaproponowano rozwiązania w postaci ciemnej cegły klinkierowej oraz blachy na rąbek w kolorze antracytowym.
- https://todos.pl
- https://www.facebook.com/todos.architekci
- https://www.instagram.com/todos.architekci










- Więcej o:
Polska artystka tworzy jedną z największych szklanych instalacji w Dubaju. Spektakularny projekt Edyty Barańskiej dla Dubai Mall
Wykład Philippe’a Rahma "Architektura klimatyczna" w MOCAK-u
Skandynawskie brzmienie w Saski Crescent – nowe, wielofunkcyjne biuro GN Polska zaprojektowane przez BIT CREATIVE
W Warszawie powstało pierwsze w Europie modularne biuro
Sektor budowlany coraz bardziej zanieczyszcza środowisko. WBCSD i Arup przedstawiają plan działań, który może to zmienić
Światło, komfort i zrównoważony design – ponadczasowa perspektywa dla wnętrz
Gdańsk: porządkują teren dawnej "Blaszanki" pod nową inwestycję
Gdańsk: Pixel XL – nowy format rozrywki w Olivia Centre. Kilkanaście sal z różnorodnymi wyzwaniami