Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w Beskidach projektu RS+ Robert Skitek

Mat. architekta/red. WG

Nowoczesny dom w Beskidzie Żywieckim idealnie wpisuje się w górski charakter okolicy. Projekt wyszedł z tyskiej pracowni RS+ Robert Skitek.

Dom w Beskidach. Proj. RS+ Robert Skitek
Dom w Beskidach. Proj. RS+ Robert Skitek
Fot. Tomasz Zakrzewski - archifolio.pl

Dom stanął  na terenie o dużym nachyleniu, w centralnym punkcie działki. Otwiera się na dwie strony – z jednej na wspaniały widok gór, z drugiej na zieloną ścianę lasu.

Dom w Beskidach: trzy bryły

Bryła budynku o powierzchni 241 m kw. to trzy segmenty o różnej wysokości, przykryte jednospadowymi dachami, ułożonymi naprzemiennie. Segmenty oddzielają wąskie i długie korytarze ze świetlikami dachowymi, które wpuszczają sporo naturalnego światła.  Wejście i garaż znajdują się na poziomie niższym niż strefa mieszkalna.

Dom w Beskidach: trzy strefy

Strefa dzienna umieszczona jest w środkowym segmencie. Jest ona dostępna bezpośrednio z otaczającego terenu. Jej wysokość została wykorzystana na antresolę z przeszkloną balustradą. Kolorystka tej części domu to biel ścian, jasna szarość cementowej podłogi oraz czerń i brąz mebli i detali. Ta część domu otwiera się równocześnie na dwie strony - tylny taras wychodzący na las został zadaszony. Niższe segmenty to pokoje dzieci i sypialnia rodziców z łazienkami.

Dom w Beskidach: w górskim ogrodzie

Elewacje od strony południowej i północnej zostały wykończone drewnem, które z czasem zmieni kolor i nabierze charakteru. Krótsze elewacje oraz dach pokryty grafitową blachą na rąbek. Górski charakter okolicy podkreślają posadzone w ogrodzie paprocie i trawy oraz ustawione elementy kamienne.
.

---

Dom w Beskidach

Pracownia:RS+ Robert Skitek
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Beskidy
Projekt: 2019
Powierzchnia: 241,7 m2
Autor: arch. Robert Skitek, arch. Martyna Lenart-Zygmunt
Projekt wnętrz: arch. Robert Skitek, arch. Joanna Kujda
Konstrukcja: mgr inż. Marek Manjura
Architektura krajobrazu:Kurtek landscape design studio – Tomasz Kurtek
Zdjęcia:Tomasz Zakrzewski - archifolio.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom w Beskidach projektu RS+ Robert Skitek