Dom w Lekartach - projekt pracowni A8 Architektura

Celem projektu było stworzenie budynku domu jednorodzinnego o niepowtarzalnym klimacie, jednocześnie spójnego z otoczeniem. Z upływem czasu, dzięki materiałom naturalnym ulegającym starzeniu, dom będzie wyglądał niemal jak zbudowany przez naturę.
Dynamiczną bryłę, na którą składają się trzy osobne segmenty, pokrywa harmonijkowy dach dwuspadowy. Pokrycie dachu i części ścian stanowi gont drewniany w kolorze naturalnym, dzięki czemu budynek wpisuje się w otoczenie drzew.
Od strony jeziora dom wyróżniają rozległe przeszklenia. Zapewniają piękny widok z wnętrza, pogłębiając wrażenie ażurowości i lekkości budynku. Obiekt został usytuowany na wzgórzu - dopasowany do spadków terenu w ciągu dnia będzie wtapiał się w otoczenie, aby w nocy rozświetlić się na wzór wyniesionej latarni.
Dom w Lekartach
- Inwestor: prywatny
- Powierzchnia: 308 m kw.
- Projekt: 2017 r.
- Realizacja: 2022 r.
Więcej na: a8architektura.pl.
Projekt tego domu powstawał długo. Od wstępnych kilku koncepcji do zakończenia projektowania minęło sporo ponad rok. Ale miał to być dom spełniający marzenie o życiu w przyrodzie i z widokiem na przyrodę. Dom, który nie powtarza modnych pomysłów, a wyraźnie realizuje idee bezkompromisowego indywidualizmu. Dlatego projektowanie trwało długo i dobrze – był czas na dogłębne przemyślenia różnych koncepcji, a potem szczegółowych rozwiązań. W efekcie powstał dom, który w ponad 100% spełnia nasze oczekiwania. Co ważne z biegiem dalszych lat, kiedy trwały mozolne prace budowlane mgr. inż. arch. Piotr Lewandowski wraz z zespołem służyli radami bez zbędnej zwłoki. Również osobiście na budowie, mimo że to 200 km od biura! Gorąco polecamy współpracę z biurem architektonicznym A8.












- Więcej o:
Finał zabudowy Wyspy Spichrzów: konstrukcje zostały dodatkowo zabezpieczone przed wodą. Jakie rozwiązania zastosowano?
IKEA zaprezentowała nową kolekcję STOCKHOLM 2025. Zrobili to świetnie!
Otl Aicher. Jego piktogramy z Olimpiady w Monachium w 1972 roku zna cały świat
Eastern Blocks II - kontynuacja fotograficznej podróży przez betonowe osiedla byłego bloku wschodniego [BRYŁA CZYTA]
Krakowska Strefa Czystego Transportu została wyróżniona w globalnym raporcie. Co muszą wziąć pod uwagę miasta podczas wprowadzania stref?
Jak stworzyć zrównoważone biuro? Arup zaprezentował kulisy prac nad odnowionym biurem w Krakowie
W centrum Łodzi powstają trzy parkingi wielopoziomowe
Ceramiczna ściana autorstwa Pani Jurek w nowym budynku The Form w Warszawie. To nawiązanie do monumentalnych realizacji z lat PRL