Gold Arch Design Award 2023 dla STANDart ARCHITEKCI
Pracownia projektowa STANDart ARCHITEKCI otrzymała nagrodę Gold Arch Design Award 2023 w kategorii Architektura za projekt inwestycji przy ulicy Złotej w Krakowie.
Nagroda Arch Design Award jest przyznawana w dwóch kategoriach - architektury i projektowania wnętrz - i na trzech poziomach:
- Nagroda Bronze Arch Design Award - dla projektów, które poza funkcjonalnością i odpowiednim wykorzystaniem materiałów oraz integracją z otoczeniem posiadają wyjątkowe walory projektowe.
- Nagroda Silver Arch Design Award - dla projektów odznaczających się niesamowitymi pomysłami projektowymi, funkcjonalnością, innowacyjnymi rozwiązaniami, świetną integracją i walorami rynkowymi.
- Nagroda Golden Arch Design Award, którą zdobyło STANDart ARCHITEKCI - dla projektów odznaczającym się doskonałym designem, bezbłędnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, innowacyjnym i współczesnym wykorzystaniem materiałów i zielonych technologii, wyróżniającymi się walorami artystycznymi i rynkowymi.
Nagroda Arch Design Award umożliwia architektom i projektantom zaprezentowanie swoich prac światowej publiczności.
Cieszymy się, że kolejny nasz projekt został nagrodzony. Jest to ogromna szansa i wyróżnienie w prestiżowym konkursie o randze międzynarodowej. Znaleźliśmy się na liście wyselekcjonowanych projektów z całego świata i wśród najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych. Otrzymana nagroda jest dla mnie potwierdzeniem, że kierunek, w jakim idziemy lokalnie, jest zgodny z trendami i oczekiwaniami specjalistów z całego świata.
Zgłoszenia konkursowe mogą obejmować projekty mieszkaniowe, komercyjne, instytucjonalne, kulturalne i publiczne. Kluczowymi czynnikami są: kontekst, rozmieszczenie przestrzeni, zastosowany materiał, oświetlenie i funkcjonalność. Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, wykorzystanie energii odnawialnej i unikanie nieekonomicznych rozwiązań architektonicznych są dziś niezbędne i będą jeszcze ważniejsze w przyszłości.
W ramach krakowskiej inwestycji przy ulicy Złotej zlokalizowane są dwa mieszkania. Na kondygnacji podziemnej znajduje się garaż. Komunikacja wewnątrz budynku odbywa się poprzez klatkę schodową, która prowadzi do dwóch mieszkań i garażu. Budynki mają minimalistyczny charakter z dominującym białym kolorem elewacji i zostały zaprojektowane tak, aby zoptymalizować zużycie energii. Zastosowano zbiorniki na deszczówkę i panele fotowoltaiczne. Do budowy wykorzystano lokalne materiały - pustaki ceramiczne i beton. Na dachach znajdują się tarasy. W realizacji zastosowano najkorzystniejsze rozwiązania projektowe, które kształtują środowisko zbudowane i poprawiają jakość życia jednostek i społeczności. Za projekt budynku odpowiada Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni STANDart ARCHITEKCI.
- Więcej o:
Czwarta edycja TRŁ WROCŁAW! już 5-6 października 2024 r.
Więcej niż 110 000 zł. Patroni Konkursu Wnętrze Roku SAW mnożą nagrody, a dotychczasowi Laureaci zdradzają, co jeszcze daje zwycięstwo
Ponowne Powitanie Pegazów. Skubią trawę na Polu Mokotowskim, tuż przy siedzibie Biblioteki Narodowej
Warszawa światową stolicą wizualizacji podczas World Viz Fest
Znamy wyniki 7. edycji konkursu Dyplom z Archicadem. Zobaczcie najlepsze prace
Geberit zaprasza na targi ARCHITECT@WORK Gdańsk
Targi Rzeczy Ładnych FRESH! x PRINT 21-22 września - EXPO XXI w Warszawie
Ścieżka sensoryczna w Pałacu Kultuty i Nauki. To pomysł IKEA