Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel Ummahat AlShaykh 12 na saudyjskiej wyspie od Foster + Partners

WG

Na saudyjskiej wyspie na Morzu Czerwonym powstanie hotel zaprojektowany przez brytyjskie studio architektoniczne Foster + Partners. Apartamenty będą połączone drewnianym podestem biegnącym po okręgu.

Ummahat AlShaykh Hotel 12 w Arabii Saudyjskiej. Proj. Foster + Partners
Ummahat AlShaykh Hotel 12 w Arabii Saudyjskiej. Proj. Foster + Partners
Wiz. Foster + Partners

 Ummahat AlShaykh Hotel, powstanie w ramach projektu The Red Sea Project, zakładającego stworzenie z archipelagu dziewięćdziesięciu niezagospodarowanych wysp między miastami Umluj i Al Wajh na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej, nowego centrum turystycznego. 

Architekci z pracowni Foster + Partners zaprojektowali jeden z trzech planowanych hoteli. Pozostałe dwa są projektowane przez japońskie studio Kengo Kuma and Associates oraz pracownię Killa Design z siedzibą w Dubaju.

Zobacz także: Warszawa: Varso Tower od Foster + Partners najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej>>

Brytyjski zespół zaproponował ośrodek składający się z dwóch części: na stałym lądzie i na wodzie. Na lądzie znajdą się zarówno domy wypoczynkowe, jak i restauracje i ogólnodostępne miejsca relaksu. Ich cechą charakterystyczną będą wysokie ażurowe drewniane dachy. Druga część hotelu to apartamenty stojące na palach wbitych w dno Morza Czerwonego. Będą one połączone drewnianym podestem biegnącym po okręgu. 

Ummahat AlShaykh Hotel ma wtopić się w dziewicze środowisko wyspy, nie niszczą jej walorów przyrodniczych. Powstanie wyłącznie z naturalnych materiałów i będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii. 

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel Ummahat AlShaykh 12 na saudyjskiej wyspie od Foster + Partners