Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kampus biurowy Forest pnie się do góry. Na tarasach będzie można uprawiać warzywa

Redakcja Pressland/WG

Skrzynie do upraw warzyw na tarasach, windy dedykowane wyłącznie rowerzystom i blisko 400 nowych nasadzeń. Jak będzie wyglądał nowy kampus biurowy Forest w Warszawie?

Na tarasach wieżowca Forest pojawią się skrzynie do upraw warzyw
Na tarasach wieżowca Forest pojawią się skrzynie do upraw warzyw
Mat. HB Reavis Construction

Ostatnio mieliśmy okazję zwiedzić budowę kampusu biurowego Forest, powstającego na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Zaprojektowany przez pracownię HRA Architekci kompleks będzie składał się z dwóch części - niższej zabudowy (o wysokości 6-8 pięter) od strony ul. Burakowskiej i 120-metrowej wieży, znajdującej się w sąsiedztwie Ronda Zgrupowania AK Radosław.

Budowa kompleksu "idzie pełną parą". Powstające tu budynki osiągnęły już poziom "zero". Do końca 2020 roku planowane jest ukończenie niższej zabudowy. Wieżowiec ma zostać oddany do użytku w 2021 roku.

Budowa kompleksu Forest
Budowa kompleksu Forest
Fot. Wiktoria Głodowska

W kompleksie znajdzie się łącznie 78 000 m kw. powierzchni do wynajęcia. Budynki biurowe zaprojektowane zostały zarówno z myślą o korporacjach jak i start-upach. Zaplanowano tu jedną z największych w Warszawie powierzchni biurowych na jednym piętrze (7 800 mkw.).

Forest ma tonąć w zieleni. Deweloper zapowiada obsadzenie terenu dojrzałymi drzewami i krzewami (ma być ponad 400 nasadzeń). Na dachach zaplanowano zielone tarasy (jeden z nich ma być ogólnodostępny), na których znajdą się m.in. skrzynie umożliwiające chętnym uprawę warzyw.

Kompleks Forest dzieli zaledwie 10 minut spacerem od stacji metra Dworzec Gdański i jeszcze mniej od przystanku kolejowego Warszawa Powązki. Nowa przestrzeń biurowa ma być miejscem przyjaznym rowerzystom. Powstaną tu nowe ścieżki rowerowe a w samym biurowcu znajdą się szatnie i prysznice dla rowerzystów oraz specjalne windy dedykowane wyłącznie rowerzystom.

Forest to obok wieżowca Varso, najważniejsza stołeczna inwestycja HB Reavis.

Kompleks biurowy Forest
Kompleks biurowy Forest
Wiz. mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Kampus biurowy Forest pnie się do góry. Na tarasach będzie można uprawiać warzywa