Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Lepsze Miasta – dyskusja panelowa o kondycji naszych miast

MP
Iasbjerget - nowoczesne osiedle w Aarhus - Fot. Mikael Frost

W ramach trwającej do 19 stycznia wystawy „Future Living. Duńskie miasta przyszłości”, zapraszamy do udziału w dyskusji panelowej skupionej na tematyce kondycji współczesnych miast i wyzwaniach przed jakimi stoją.

Udział w dyskusji wezmą dr Piotr Czyż, architekt, adiunkt na wydziale Architektury, Politechniki Gdańskiej oraz Barbara Marchwicka, pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych. Pretekstem do rozmowy będzie dziesięć fotografii, ilustrujących istotne zjawiska zachodzące w naszych miastach. Zaprezentowane problemy to subiektywny wybór działań, które w opinii panelistów mówią dużo o nas jako mieszkańcach, naszych przestrzeniach publicznych, gdzie jesteśmy dziś oraz gdzie możemy być w przyszłości.

Lepsze Miasta – dyskusja panelowa o kondycji naszych miast - Mat. prasowe

dr Piotr Czyż

Architekt, filozof. Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto, Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, wykładowca na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Działalność naukowa poświęcona społecznej roli architektury i nowym metodom przekształcania przestrzeni publicznych (placemaking). Koordynator kilkunastu samorządowych projektów grantowych poświęconych rewitalizacji przestrzeni. Konsultant tzw. Uchwał Krajobrazowych w Gdańsku i Sopocie. Uczestnik dziesiątek warsztatów o tematyce miejskiej. Projektant.

Z lewej: dr Piotr Czyż. Z prawej: inż. arch. Barbara Marchwicka / kolaż Bryla.pl - Mat. prasowe

inż. arch. Barbara Marchwicka

Pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych. Z wykształcenia architektka. Z doświadczenia urbanistka (6 lat praktyki w planowaniu przestrzennym). Z przekonania pracownik samorządowy. Z wyboru radna dzielnicy Orłowo w Gdyni. Od 2016 związana z Laboratorium Innowacji Społecznych - jednostką miejską koordynującą proces gdyńskiej rewitalizacji. Od tego czasu swoje wyzwania projektowe określa (za Jon'em Kolko) mianem "wicked problems" - te przede wszystkim są warte podejmowania. Wierzy, że projektowanie usług i/lub przestrzeni publicznych to praca zespołowa. Współtworzy fantastyczny zespół.

Lepsze Miasta – dyskusja panelowa o kondycji naszych miast - Mat. prasowe

organizator:  PPNT Gdynia | Centrum Designu
kiedy? 16.01.2020 godz. 18:00
gdzie? PPNT Gdynia | budynek III | sala kinowa  (al. Zwycięstwa 96/98)

wstęp wolny - obowiązują zapisy: http://bit.ly/35HC7TW

Future living. Duńskie miasta przyszłości - wystawa w PPNT Gdynia Centrum Designu

Architekci i urbaniści stoją dziś przed wieloma wyzwaniami. Jak projektować miasta w sposób zrównoważony? Jak poradzić sobie z rosnącą liczbą ludności w miastach? Jak spełnić światowe cele redukcji emisji dwutlenku węgla i jednocześnie stworzyć ramy dla dobrego życia i wspólnoty? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na wystawie "Future living. Duńskie miasta przyszłości", organizowanej w PPNT Gdynia Centrum Designu.

Czytaj więcej >>
Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Modernistyczne śródmieście Gdyni coraz bliżej wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Woven City - w Japonii powstaje miasto przyszłości. To projekt BIG dla koncernu Toyota
Bestseller Tower - najwyższy wieżowiec Europy Zachodniej powstanie w Danii

Skomentuj:

Lepsze Miasta – dyskusja panelowa o kondycji naszych miast

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej