Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. To projekt AKA Studio

Mat. prasowe / red. WG

Położony tuż obok lotniska Hilton Garden Inn Kraków Airport, zyskał nową aranżację parteru. Nieco zimne wnętrza w odcieniach beżu zmieniły się nie do poznania. Architekci z pracowni AKA Studio inspiracje zaczerpnęli z pobliskiej natury.

Metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Proj. AKA Studio
Metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Proj. AKA Studio
Fot. Paulina Dzikowska & Michał Szczepański / w_srodku

Czterogwiazdkowy Hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport otwarto w 2014 roku. Obiekt ten usytuowany zaledwie 5 minut spacerem od krakowskiego lotniska Balice, jest świetnie skomunikowany łącznikami z pobliską stacją kolejową i terminalem. Po 10 latach nieco chłodne wnętrza wymagały odświeżenia, a metamorfozy parteru podjęła się wyspecjalizowana w realizacjach hotelowych pracownia AKA Studio.

Inspiracje z natury

Stworzony przez architektów projekt wnętrz bezpośrednio odwołuje się do nazwy hotelu. Stąd pomysł na wprowadzenie dużej ilości roślin oraz motywów zaczerpniętych z przyrody pobliskiego Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Kolorystyka wnętrz bazuje na odcieniach zieleni i bursztynu, a pojawiające się tu dekoracyjne wzory odtwarzają kształty różnego rodzaju liści. Tkaniny przywodzą na myśl typowe dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej wapienie. Metamorfozę przeszło lobby, częściowo restauracja oraz foyer wraz z zespołem sal konferencyjnych, dzięki czemu zmodernizowane wnętrza stały się wizytówką hotelu.

Dla nas, Hilton Garden Inn Kraków Airport stanowił wdzięczne pole do przeprowadzenia metamorfozy. Przede wszystkim dlatego, że zastosowaliśmy tam wiele roślin oraz naturalnych materiałów. Udało nam się nadać temu miejscu nowoczesny wygląd, przyjemną atmosferę  i poczucie przytulności. Tym samym udowodniliśmy, że możliwy jest kompromis między istniejącą, nieco bezosobową bazą a nową wizją nowoczesnego i ciepłego wnętrza, bez konieczności pozbywania się wszystkiego. Jako pracownia byliśmy odpowiedzialni nie tylko za projekt, ale również dostarczyliśmy usługę zarządzania projektem na każdym etapie jego realizacji. Dzięki temu modernizacja wnętrz w hotelu trwała zaledwie 2,5 miesiąca i odbyła się w działającym obiekcie

mówi arch. Karolina Kowalik, współwłaścicielka AKA Studio.
Metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Proj. AKA Studio
Metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Proj. AKA Studio
Fot: Paulina Dzikowska & Michał Szczepański / w_srodku

Restauracja, lobby i foyer

Duże przestrzenie w lobby oraz foyer zostały wypełnione starannie dobraną roślinnością oraz strefami wypoczynkowymi. Te zaaranżowano przy użyciu foteli, komód, sof i stołów, m.in. od polskich marek takich jak Sits, Noti, Tamo czy Comforty. Architekci postawili nie tylko na miks kolorystyczny tapicerek, ale również starannie dobrali je pod względem odcieni, choć z różną fakturą. Dzięki prostemu zabiegowi przemalowania sufitu na czarno w przestrzeni o wysokości dwóch kondygnacji, uzyskano efekt przytulności i kameralności. Podążając za zasadą 3R, architekci zdecydowali się zachować podłogę z wielkoformatowych płytek, na której miejscami ułożono dywany ze wzorami inspirowanymi naturą. W foyer znajdują się unikalnie zaprojektowane elementy dekoracyjne w kształcie koła i obręczy, pełniące funkcje lamp, luster, paneli akustycznych, a nawet ogrodu wertykalnego. Jednym z atutów hotelu jest świetna restauracja, której przestrzeń została odświeżona i wzbogacona o nową, głębszą kolorystykę. Nowa ciemna wykładzina, stoły oraz tapicerowane krzesła korespondują z istniejącymi zabudowami bufetów oraz barem.

Sale konferencyjne

Remontu wymagały również sale konferencyjne. Największym wyzwaniem okazała się duża, łączona sala bez okien. Inwestor rzucił projektantom wyzwanie stworzenia złudzenia przebywania w sali z naturalnym światłem. Cel ten osiągnięto dzięki zastosowaniu wielkoformatowych tapet z motywem luksferów i roślinności, które są specjalnie podświetlane od góry. Efekt głębi został wzmocniony przez zasłony, które dodatkowo ocieplają wnętrze.  W sali zainstalowano również nowe oświetlenie sufitowe w formie ringów.

W mniejszych salach konferencyjnych zastosowano stonowane kolory w ciepłych odcieniach, wykładziny z przestrzennymi wzorami oraz zasłony wykonane z naturalnych materiałów. Salka Boardroom wyróżnia się mocniejszym wyrazem i jest znacznie ciemniejsza od pozostałych,  co wynika z prywatnego i kameralnego charakteru prowadzonych w niej spotkań. Głęboki kolor grafitowy został przełamany ciepłym odcieniem fornirowanych mebli w kolorze orzecha amerykańskiego. Wszystkie sale konferencyjne wyposażono również w nowoczesny system audio-video, umożliwiający przeprowadzanie telekonferencji na dużą skalę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. To projekt AKA Studio