Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mistrzowie Architektury: Wolf D. Prix. Transmisja na żywo odbędzie się na platformie YouTube

Mat. prasowe/red. WG

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Mistrzowie Architektury będzie Wolf D. Prix - założyciel pracowni Coop Himmelb(l)au. Tym razem, transmisja na żywo odbędzie się na YouTube, na kanale Masters of Architecture.

Musée des Confluences w Lyonie
Musée des Confluences w Lyonie
Fot. Sergio Pirrone

To już ostatni przed wakacjami wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. 25 czerwca spotkamy się z Wolfem D. Prix’em - architektem, który mocno przyczynili się do rozwoju dekonstruktywizmu. Główną ideą tego kierunku była chęć oderwania architektury od ograniczających swobodę twórczą zasad modernizmu, takich jak: „forma wynika z funkcji”, „czystość formy”, oraz „wierność materiałom”. Dekonstruktywiści eksperymentowali z krzywiznami i rozmaitymi pokryciami konstrukcji, dążąc do „kontrolowanego chaosu”, zaburzenia tradycyjnej bryły i konstrukcji szkieletowej.

W 1968 roku, Wolf D. Prix założył we Wiedniu pracownię Coop Himmelblau, co tłumaczy się jako „Kooperatywa Niebieskie Niebo”. W latach 80. litera „l” w została wzięta w nawias, tworząc grę słów Coop Himmelb(l)au I zmieniając znaczenie nazwy pracowni na „Podniebny Budynek”.

Wolf D. Prix
Wolf D. Prix
Fot. Zwefo

Od 40 lat pracownia Coop Himmelb(l)au projektuje obiekty, które wzbudzają skrajne emocje i zdobywają prestiżowe nagrody. Do najbardziej znanych realizacji należą: Musée des Confluences w Lyonie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Shenzen, czy PANEUM w Asten, w Górnej Austrii.

O swojej twórczości, Wolf D. Prix opowie 25 czerwca podczas wykładu on-line zatytułowanego:  The Himmelb(l)au Experiment #2. From DECON to AI

Część spotkania przyjmie formę Q&A, więc będzie okazja do zadawania pytań na żywo.

Serdecznie zapraszamy!

---

Przypominamy, wykład odbędzie się na platformie YouTube na kanale Masters of Architecture. Link znajdziecie tu>>

Dołączcie również do wydarzenia na FB. Link>>

 

Mistrzowie Archtektury - Wolf D. Prix
Mistrzowie Archtektury - Wolf D. Prix
Mat. organizatorów
    Więcej o:

Skomentuj:

Mistrzowie Architektury: Wolf D. Prix. Transmisja na żywo odbędzie się na platformie YouTube