Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mistrzowie Architektury - spotkanie na żywo na Instagramie. Gościem będzie Julian Weyer z C.F. Møller Architects

Mat. prasowe/red. WG

Epidemia koronawirusa wszystkim pokrzyżowała plany. Sytuacja jest wyjątkowa, więc niesie za sobą wyjątkowe działania. Po raz pierwszy w historii cyklu Mistrzowie Architektury wykład odbędzie się online. Julian Weyer - partner w pracowni C.F. Møller Architects spotka się ze słuchaczami za pomocą transmisji live na Instagramie.

Julian Weyer z C.F. Møller Architects
Julian Weyer z C.F. Møller Architects
Fot. mat. prasowe

"Mistrzowie Architektury” to cykliczna seria wykładów o szczególnej randze w Polsce, organizowana przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich już od 15 lat. Po raz pierwszy spotkanie z gościem odbędzie się w formie transmisji na żywo na Instagramie. 23 kwietnia będzie można porozmawiać z Julianem Weyerem, partnerem w czołowej skandynawskiej pracowni C.F. Møller Architects. To istniejące od niemal 90 lat biuro, było wielokrotnie nagradzane za swój niepodważalny wkład w kreowanie dobrobytu społeczeństw, zarówno w Skandynawii jak i pozostałej części świata.

Architekci z C.F. Møller regularnie zaskakują nas całkowicie innowacyjnymi rozwiązaniami. Stary silos zamieniony w nowoczesny blok mieszkalny, najwyższy budynek mieszkalny zbudowany w całości z drewna czy elewacja stworzona z paneli słonecznych - to tylko niektóre z ich realizacji, którymi w ostatnich latach żył architektoniczny świat. Skandynawowie potrafią w niezwykły sposób analizować lokalny kontekst, tworząc zrównoważone i estetyczne rozwiązania zapewniające ponadczasowe korzyści zarówno dla użytkowników jak i dla społeczeństwa.

Całość opiera się na pięciu fundamentalnych składnikach pracy, do których należą:

  • troska o środowisko
  • świadomość ograniczoności zasobów naturalnych
  • rozsądne finansowanie projektu
  • odpowiedzialność społeczna
  • solidne rzemiosło.

Wszystkie te wątki towarzyszą projektom C.F. Møller na każdym etapie, począwszy od masterplanu aż po najbardziej szczegółowe detale.

Julian Weyer, który w dzieciństwie przeprowadził się z Niemiec do Danii, posiada rozległe doświadczenie w dziedzinie architektury, architektury krajobrazu oraz urbanistyki, co dokumentują wielokrotnie nagradzane realizacje. Jako partner w C.F. Møller, kieruje projektami na terenie Danii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii, tworząc rozwiązania, w których architektura i przestrzeń idą ręka w rękę z równowagą środowiskową. Jego najbardziej znana realizacja to Międzynarodowa Szkoła w Kopenhadze, której elewacja niemal w całości składa się z paneli baterii słonecznych. Wytwarzają one energię, potrzebną do działania całemu obiektowi, przez co sam dla siebie produkuje on prąd.

O swojej pracy, Julian Weyer opowie 23 kwietnia na profilu @mastersofarchitecture na Instagramie. Część spotkania przyjmie formę Q&A, więc będzie okazja do zadawania pytań na żywo. Relacja rozpocznie się o godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy!

Mistrzowie Architektury - Julian Weyer z C.F. Møller Architects
Mistrzowie Architektury - Julian Weyer z C.F. Møller Architects
Mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Mistrzowie Architektury - spotkanie na żywo na Instagramie. Gościem będzie Julian Weyer z C.F. Møller Architects