Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ukończono dwa biurowce w kampusie Lego w Bilund. Na fasadach umieszczono ogromne klocki

Redakcja Pressland/WG

CF Møller Architects zaprojektowali dwa, oryginalne budynki biurowe w duńskim mieście Bilund. To pierwszy etap budowy nowej głównej siedziby firmy Lego.

Biurowce Lego w Bilund. Proj. CF Møller Architects
Biurowce Lego w Bilund. Proj. CF Møller Architects
Mat. architektów

Dwa biurowce, o łącznej powierzchni 52 tys m kw., stanęły kilka przecznic od otwartego w 20017 roku Domu Lego. To zaprojektowane przez BIG centrum rozrywki poświęcone najpopularniejszym klockom świata.

Lego House w Billund, projekt: Bjarke Ingels Group

Biura Lego to geometryczne, przeszklone bryły. Do jednego z biurowców "doklejono" żółtą, wystającą poza krawędź dachu konstrukcję, przypominającą ogromy klocek Lego. Między oknami pojawiają się żółte panele i... klocki. Szara cegła i proste formy mają podkreślać nordycki charakter firmy.

Klaus Toustrup, architekt z biura CF Møller, przyznaje, że inspirację do projektu znalazł... w biurze właściciela firmy Kjelda Kirka Kristiansena. Wisiał tam obraz przedstawiający dziecko, trzymające w rękach konstrukcję z klocków Lego. Zainspirowany obrazem, postanowił stworzyć obiekt który wspierałby wartości korporacyjne i silnie podkreślał kulturę Lego.

Projektując kampus Lego, architekci przywiązali dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. Tam gdzie było to możliwe, ściany wewnętrzne wykonano z płyty gipsowo-włóknowej (starano się zminimalizować ślad węglowy). Na dachach pojawiły się maty rozchodnikowe, pochłaniające dwutlenek węgla. Są tu również zbiorniki na wodę deszczową, która będzie wykorzystywana do nawadniania parków na terenie kompleksu. Pobliski garaż został również zwieńczony 4150 panelami słonecznymi. Będą one generowały ponad milion KW energii, co ma zaspokoić połowę zapotrzebowania kampusu rocznie.

Nowy kampus Lego w Bilund ma zostać ukończony w 2021 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ukończono dwa biurowce w kampusie Lego w Bilund. Na fasadach umieszczono ogromne klocki