Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Młyn Maria we Wrocławiu z wiechą. Zabytkowe budynki zyskają nowe funkcje [WIEŚCI Z BUDOWY]

Redakcja Pressland/WG/mp

Młyn Maria to wrocławska inwestycja RealCo Property Investment and Development. Deweloper rewitalizuje i przekształca kompleks zabytkowych budynków Młyna Maria, przy ul. Staromłyńskiej 2a, nadając im nowe funkcje: mieszkalną i usługową. Projekt przygotowała Maćków Pracownia Projektowa.

Młyn Maria we Wrocławiu
Młyn Maria we Wrocławiu
Mat. Mat. RealCo/ kolaż bryla.pl

Młyn Maria, inwestycja RealCo Property Investment and Development, położony jest w centrum Wrocławia na dwóch odrzańskich wyspach: Piasek i Młyńskiej. Pierwszy młyn powstał tu już w 1242 r. Potem wielokrotnie zmieniał właścicieli, jak również swoją architektoniczną strukturę. Na przełomie XIX i XX wieku przeszedł gruntowną modernizację i stał się jednym z najbardziej efektywnych młynów w regionie. Powojenny rozwój przemysłu spożywczego na obrzeżach Wrocławia wygasił podstawową, produkcyjną funkcję Młyna. Przez stulecia tylko jedna rzecz nie uległa zmianie: towarzyszące mu wiernie kanały młyńskie. Młyn Maria został zakupiony przez RealCo w marcu 2016r. Zabytkowe budynki zostaną przystosowane do nowych funkcji zgodnie z aktualnymi standardami i przepisami, według projektu przygotowanego przez architektów z biura Maćków pracownia Projektowa.

Młyn Maria we Wrocławiu. Proj. Maćków Pracownia Projektowa

Kilka dni temu w najwyższym punkcie Młyna Maria zwisła tadycyjna wiecha. Oznacza to, że obiekt osiągnął swoją docelową wysokość. Na terenie budowy Młyna Maria aktualnie trwają prace wykończeniowe, w ramach których rozprowadzane są instalacje i montowane okna.

Osiągnęliśmy ostatni poziom stanu surowego, a tym samym weszliśmy w kolejny etap realizacji inwestycji. Za nami bardzo ważny i złożony etap prac, którego przeprowadzenie wymagało sprawnej kooperacji, technicznej wiedzy i dużego doświadczenia specjalistów rynku nieruchomości.

podaje Piotr Jaśkowski, Członek Zarządu firmy RealCo, inwestora i dewelopera Młyna Maria.

W miejsce starych maszyn młyńskich powstanie 121 lokali mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni od 25 do 130 m kw. i wysokości od 2,6 do 4 metrów. Na parterze zaplanowano 14 łatwo dostępnych lokali usługowych z dużymi witrynami.

Na zlecenie RealCo, prowadzeniem i nadzorem prac budowlanych zajmuje się Miastoprojekt. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Maćków. Pośród podwykonawców znaleźli się również Ozbud i Keller.

Ukończenie inwestycji i przekazanie kluczy do apartamentów zaplanowano na II kwartał 2021r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Młyn Maria we Wrocławiu z wiechą. Zabytkowe budynki zyskają nowe funkcje [WIEŚCI Z BUDOWY]