Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pływające wyspy w Kopenhadze. Przestrzeń dostępna dla każdego

WG

Pływające wyspy w Kopenhadze mają być nowym oryginalnym miejskim "parkipelagiem". Drewniane, porośnięte zielenią, dryfujące na wodzie platformy będą dostępne dla wszystkich mieszkańców i turystów.

Pływające wyspy w Kopenhadze. Proj. Marshall Blecher i studio Fokstrot.
Pływające wyspy w Kopenhadze. Proj. Marshall Blecher i studio Fokstrot.
Wiz. MIR

Pływające wyspy - nowa atrakcja Kopenhagi

Pływające wyspy w Kopenhadze to koncepcja Marshalla Blechera i duńskiego studia Fokstrot. Projekt "Wyspy Kopenhaskie" ma na celu zachęcenie mieszkańców do spędzania czasu na wodzie i stworzenie nowego, atrakcyjnego miejsca w mieście. Architekci nazywają go "parkipelagiem" - parkowym archipelagiem

Pływające wyspy to drewniane platformy o nieregularnych kształtach. Do ich konstrukcji mają być wykorzystywane tradycyjne techniki budowy łodzi. Wyspy mają być pływającymi mini-parkami o powierzchni 20-25 m kw. Na każdej platformie zasadzone będą drzewa i zasiana trawa. Nieodłącznym elementem wyspy będzie barierka, po której łatwo i bezpiecznie można zejść do wody. Platformy będą zacumowane, ale w razie potrzeby będzie można łączyć je w większe konstrukcje.

Co ważne, pływające wyspy w Kopenhadze mają być dostępne dla wszystkich - wędkarzy, kajakarzy, obserwatorów ptaków czy mieszkańców miasta, którzy szukają odpoczynku.

Zobacz także: Nowoczesna Kopenhaga. Budynki, które warto zobaczyć>>

Prototypowa pływająca wyspa - CPH-Ø1, pojawiła się w okolicach portu w Kopenhadze w 2018 roku. Platforma o powierzchni 25 m kw z rosnącą na niej lipą, szybko stała się popularną atrakcją, zdobywającą liczne nagrody (ostatnio Danish Design Prize).

Jeszcze w 2020 roku mają powstać trzy wyspy. Kolejne pojawiać się będą stopniowo

Prototypowa pływająca wyspa w Kopenhadze
Prototypowa pływająca wyspa w Kopenhadze
Fot. Airflix
    Więcej o:

Skomentuj:

Pływające wyspy w Kopenhadze. Przestrzeń dostępna dla każdego