Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mikro dom na wodzie. Tak się mieszka w Niemczech

kambi

W budynku zastosowano rozwiązania, dzięki którym mimo małej powierzchni udało się zmieścić wszystko czego można oczekiwać od tradycyjnego domu

Budynek został zaprojektowany przez berlińskiego architekta Wernera Aisslingera
Przykładowy mikrodom
materiały prasowe

Powierzchnia tego pływającego domu to zaledwie 39 m kw. Zaprojektował go berliński architekt Werner Aisslinger przy współpracy z firmą Häfele. Budynek unosi się na rzece Nagold, która przepływa przez niewielkie miasto o tej samej nazwie w południowych Niemczech.

Architekt postanowił nadać budynkowi skromną formę, która swym kształtem przypomina kostkę. Obiekt posiada zaokrąglone, białe narożniki, dzięki czemu dobrze wpisał się w krajobraz okolicy.

Aby dostać się do budynku należy przejść przez mały taras, który pełni zarazem funkcję przestrzeni do wypoczynku. Mimo niewielkiej powierzchni w środku udało się zmieścić wszystko, czego można oczekiwać od "normalnego" domu. Pomogło temu zastosowanie sprytnych rozwiązań, które pozwalają korzystać z potrzebnych elementów tylko wtedy, kiedy są one akurat potrzebne: kuchnię ukryto za przesuwaną ścianą, a sypialnię połączono z biurkiem:

Skomentuj:

Mikro dom na wodzie. Tak się mieszka w Niemczech