Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polscy architekci zaprojektowali wnętrza hotelu Radisson Blu w Bazylei

mat. architektów/red. WG

Architekci z krakowskiego biura Iliard Architecture & Interior Design stworzyli projekt wnętrz hotelu Radisson Blu w szwajcarskiej Bazylei. Motywem przewodnim była "stylowa przytulność".

Wnętrza hotelu Radisson Blu w Bazylei. Proj. Iliard Architecture & Interior Design.
Wnętrza hotelu Radisson Blu w Bazylei. Proj. Iliard Architecture & Interior Design.
Fot. Radisson Hotel Group

Hotel Radisson Blu w Bazylei znajduje się w samym centrum miasta, zaledwie 5 minut spacerem od głównego dworca kolejowego. Pod koniec 2019 roku zakończyła się trwająca pół roku modernizacja obiektu, a za projekt wnętrz odpowiadają architekci z krakowskiego biura Iliard Architecture & Interior Design.

Sercem hotelu jest stylowe lobby, które płynnie prowadzi do kolejnych części obiektu. Architekci przenieśli bar z lobby do restauracji, dzięki czemu przestrzeń stała się przestronna i reprezentacyjna.

Oprócz głównego holu, architekci z Iliard przeprojektowali wszystkie 206 pokoi i apartamentów hotelowych, restaurację i bar oraz centrum konferencyjne, na które składa się 7 sal. Do wykonania mebli i dodatków użyto naturalnych materiałów – drewna, skór, szkła. Ważnym elementem wystroju jest również oświetlenie, inspirowane tradycją modernistyczną.

Staraliśmy się, aby nasz projekt cechowała ponadczasowa elegancja i wiem, że podoba się to inwestorowi i hotelowym gościom. Udało nam się również dopracować pewne detale, jak lampy czy dywany. Cieszę się, bo są one teraz wykorzystywane jako inspiracja dla innych projektów realizowanych w sieci Radisson Blu

mówi Izabela Kaim-Kalinowska, projektantka z Iliard Architecture & Interior Design.
Pokój w hotelu Radisson Blu w Bazylei. Proj. Iliard Architecture & Interior Design.
Pokój w hotelu Radisson Blu w Bazylei. Proj. Iliard Architecture & Interior Design.
Fot. Radisson Hotel Group

Ze względu na głównego odbiorcę hotelu – klienta biznesowego – architekci postawili na szyk i klasę w częściach wspólnych, ale ich zamysłem było, aby pokoje hotelowe wprowadzały więcej ciepła i domowego klimatu. Podłogi wykończone są w kolorach drewna, na których leżą miękkie dywany, w pokojach dominują wezgłowia z czarno-białymi zdjęciami, a efektu dopełnia klimatyczne oświetlenie.

Największą trudnością w projektowaniu i później wykonaniu tego projektu była istniejąca tkanka. Nie projektowaliśmy tego hotelu na białej kartce. Musieliśmy zadecydować, co uda nam się zachować, a o jakie zmiany warto walczyć. Oczywiście wybór ten był na tyle staranny, aby istniejące elementy nie odznaczały się od nowo zaprojektowanych ani stylem, ani jakością. Myślę, że udało się nam osiągnąć ten efekt

mówi Wojciech Witek, założyciel biura Iliard.

Projekt hotelu w Bazylei to kolejna realizacja biura Iliard Architecture & Interior Design dla sieci Radisson Blu. W ramach współpracy Polacy zaprojektowali także hotele marki w Kolonii, Pradze, Krakowie czy Sopocie.

Skomentuj:

Polscy architekci zaprojektowali wnętrza hotelu Radisson Blu w Bazylei