Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przestrzeń publiczna w czasach zarazy. Zwyciężyły sąsiedzkie komunikatory [WYNIKI KONKURSU]

Mat. prasowe/red. WG

Konkurs Przestrzeń publiczna w czasach zarazy zwyciężyły prace Julii Piwowarskiej i Marty Kwiatek. Jury doceniło pomysł "manualnych, sąsiedzkich komunikatorów" budujących lub zacieśniających więzi społeczne.

Rozstrzygnięto właśnie konkurs "Przestrzeń publiczna w czasach zarazy", którego organizatorem był Instytut Dizajnu w Kielcach (część Wzgórza Zamkowego). Na konkurs wpłynęło 50 prac - ostatecznie przyznano dwie nagrody główne (każda po 2 tys. zł oraz zaproszenie do udziału w wystawie w Instytucie Dizajnu) oraz wyróżniono 6 prac (ich autorzy otrzymali nagrody rzeczowe oraz zaproszenie do udziału w wystawie w Instytucie Dizajnu).

Konkurs "Przestrzeń publiczna w czasach zarazy" składał się z dwóch etapów - oceny indywidualnej i narady za pomocą platformy internetowej. Jury obradowało w składzie: Sylwia Bruna, Magdalena Fryze-Seroka, Aneta Lehmann (Europejskie Centrum Solidarności), Ewa Gołębiewska (Zamek Cieszyn), Natalia Hatalska (infuture.institute), Dominika Janicka (Instytut Dizajnu w Kielcach) i Franek Sterczewski (aktywista miejski, poseł na Sejm IX kadencji).

Początkowo planowano przyznanie jednej nagrody głównej, ale ze względu na wysoki poziom prac oraz dzięki wsparciu firmy Echo Investment, udało się przyznać dodatkową, równorzędną nagrodę główną.

Zobacz także: Taśmy - element architektury w dobie koronawirusa>>

Konkurs "Przestrzeń publiczna w czasach zarazy" zwyciężyły prace Sąsiedzka tablica wsparcia Julii Piwowarskiej i Daj mi znak Marty Kwiatek (Kwiaciarnia grafiki). W uzasadnieniu jury czytamy:

Jury doceniło ważny element budowania wspólnoty sąsiedzkiej - kluczowej zarówno w czasach pandemii jak i jej po jej wygaśnięciu. Stosunkowo niskie koszty wykonania, dostępność oraz łatwość użytkowania zaproponowanych narzędzi sprawiają, że wskazane projekty jury postrzega jako niezwykle trafne odpowiedzi na bieżącą sytuację oraz przewidywany kryzys gospodarczy. Obie propozycje pełnią funkcję manualnych komunikatorów budujących lub zacieśniających więzi społeczne. Co ciekawe, propozycje Julii Piwowarskiej oraz Marty kwiatek w pewnym stopniu się dopełniają. Sąsiedzka tablica wsparcia przeznaczona jest do bardzo kameralnej wymiany treści, natomiast Daj mi znak kieruje komunikat do szerszego grona odbiorców i niejako poza najściślejszą grupę sąsiedzką.

Wyróżniono prace:

  • Zorya, autor: Tomasz Bulczak
  • Ballty, autor: Konrad Weiner
  • Pop_up, autorka: Maria Jankowska
  • Nowa Normalność, autor: Marcin Nowicki (Noviki)
  • Park w czasach zarazy, autor: Michał Stangel
  • Wielopoziomowa integracja miejsca, autorki: Justyna Kiełbus, Kamila Prokopiuk oraz Zuzanna Zoła


Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów

Skomentuj:

Przestrzeń publiczna w czasach zarazy. Zwyciężyły sąsiedzkie komunikatory [WYNIKI KONKURSU]