Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studio A - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli

Mat. prasowe

Na warszawskiej Woli rusza budowa nowej wieży. Budynek A jest drugim i ostatnim biurowcem kompleksu Studio realizowanego przez Skanska. Za projekt odpowiadają ARROW Architects oraz Grupa 5 Architekci.

Studio A na warszawkiej Woli
Studio A na warszawkiej Woli
Wiz. mat. prasowe

Budowa kompleksu Studio pomiędzy stacjami metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku. Pierwszy budynek, Studio B, został oddana do użytku w listopadzie 2023 roku. Teraz Skanska rozpoczyna realizację drugiej części-budynku A.

Studio A: komfortowa wieża

Powstanie 27-pietrowa wieża z czterema kondygnacjami podziemnymi, w których znajdzie się parking na 203 samochody. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji 150 miejsc postojowych. Ta część budynku jest już gotowa, powstała razem z budową Studia B

Więcej o Studiu B przeczytacie tu>>

Wysoka na 105 metrów wieża będzie miała 26 600 m.kw. powierzchni biurowej. Komfort pracy zapewnią m.in. filtry i nawilżacze powietrza oraz cicha klimatyzacja oparta o belki chłodzące. Na siódmym i dwudziestym drugim piętrze powstaną dostępne dla najemców zielone tarasy.

Studio B oddane do użytku
Studio B oddane do użytku
Fot. mat. prasowe Skanska

Studio A: nowy ogólnodostępny plac

Projekt zakłada stworzenie przed budynkiem otwartego ogólnodostępnego placu z małą architekturą, ogrodami deszczowymi i zbiornikami retencyjnymi, gromadzącymi wodę. Całoroczna roślinność zredukuje efekt miejskiej wyspy ciepła. Plac będzie łącznikiem z sąsiednią Fabryką Norblina.

Studio A: iksy w przyziemiu

Studio A będzie nawiązywać wyglądem do już istniejącego budynku B. W przyziemiu pojawią się charakterystyczne elementy konstrukcji w formie litery X. Lobby będzie urządzone w stylu skandynawskim, z ciepłymi, przyjaznymi kolorami.

Projekt kompleksu Studia powstał w duńskiej pracowni ARROW Architects oraz w polskim biurze Grupa 5 Architekci. Budowa wieży ma się zakończyć w 2025 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Studio A - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli