Na warszawskiej Woli oddano do użytku Studio B, pierwszy budynek zespołu biurowego Studio. To projekt Arrow Architects i Grupa 5 Architekci
Zespół biurowy Studio to nowoczesny, podwójny wieżowiec biurowy o kaskadowej bryle. Powstaje według projektu duńskiej pracowni Arrow Architects oraz polskiej Grupa 5 Architekci.

Zespół biurowy Studio, projektu Arrow Architects i Grupa 5 Architekci, zajmuje działkę przy ul. Prostej w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie Fabryki Norblina. Będzie oferować łącznie ok. 43 tys. m.kw. powierzchni najmu. Inwestorem jest spółka Skanska.
Studio: w B rusza praca, A wciąż w budowie
Budowa rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku. W pierwszym etapie zrealizowano niższą, 14-kondygnacyjną część, od strony ul. Łuckiej – Studio B. Ten obiekt wznosi się na wysokość 55 metrów i dysponuje ponad 20 tys. m.kw. powierzchni biurowej. Pracownicy będą mogli korzystać ze zrównoważonych przestrzeni, przystosowanych do różnych form pracy, ułatwiających zarówno działanie w zespole, jak i pracę w ciszy. Biurowiec ma już komplet najemców. Są nimi między innymi spółki z grupy Societe Generale, Unum Życie i Business Link. Parter budynku został przeznaczony na usługi i handel.
W drugim etapie powstanie 26-kondygnacyjna, smukła 102-metrowa wieża. Jest wznoszona od strony ul. Prostej. Ma być oddane do użytku w 2025 roku.

Studio: lewitujące budynki
Zespół wyróżnia się architekturą przyziemia - szklane fasady urywają się 20 m nad ziemią i cofają w głąb budynku, a bryła wsparta jest na filarach w kształcie powtarzalnych liter X. Ten zabieg sprawia wrażenie, że obiekt lewituje. W ramach inwestycji powstał ogólnodostępny plac miejski z całoroczną roślinnością i elementami małej architektury. Jest on połączony z odrestaurowaną Fabryką Norblina.
Studio: komfort pracy potwierdzony certyfikatami
W obu budynkach zastosowano proekologiczne rozwiązania potwierdzone certyfikatami LEED i WELL (WELL Health-Safety). Rating przyznawany jest powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, zmniejszających ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy). Komfort pracy zapewniają przeszklone elewacje i optymalny dostęp światła dziennego. Zwiększają go nawilżacze powietrza, klimatyzacja oparta o belki chłodzące i innowacyjne oświetlenie LED z systemem kontroli światła dziennego. W budynku będzie wykorzystywana tzw. woda szara, czyli nienadająca się do spożycia, ale którą można wykorzystać np. do spłukiwania toalet. Pod Studio B zaprojektowano trzykondygnacyjny parking, a pod wieżą (Studio A) - czterokondygnacyjny. Łącznie będzie 286 miejsc parkingowych dla samochodów. Na terenie kompleksu przewidziano również 381 miejsc na rowery.
- Więcej o:
Odbudowa Pałacu Saskiego. Oto zwycięski projekt pracowni WXCA
Tablice Tchorka w Warszawie wpisane do rejestru zabytków
Kładka przez Wisłę w Warszawie połączyła już dwa brzegi rzeki
DIUNA: metamorfoza kompleksu biurowego Marynarska Business Park w Warszawie
Gdańsk: teren rekreacyjny nad Potokiem Oruńskim już otwarty. To nie jest typowy "zielony skwer" na osiedlu
Fabryka Czekolady E.Wedel wyróżniona Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Jak powstawał czekoladowy symbol stolicy?
Gdańsk: Stocznia Cesarska odkrywa swoje skarby. Znikają wtórne dobudówki
Nowa Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nowe otwarcie