Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Targowisko modułowe we Władysławowie. Uporządkowana i estetyczna przestrzeń

Redakcja Pressland/WG/mat. architektów
Targowisko modułowe we Władysławowie. Proj. Smart Mod - Fot. Smart Mod

Zbudowane z modułów targowisko we Władysławowie to uporządkowana przestrzeń handlowa podzielona na funkcjonalne strefy. Przyglądamy się bliżej realizacji firmy Smart Mod Domy Modułowe.

Targowiska są często solą w oku włodarzy miast. Pełna kolorowych, tandetnych straganów przestrzeń wydaje się być trudna do opanowania. Z problemem postanowiło się zmierzyć Władysławo, ogłaszając przetarg na projekt i budowę nowego targowiska. Powstało nowoczesne targowisko modułowe, zrealizowane przez firmę Smart Mod Domy Modułowe z Gdyni. Główną ideą była chęć uporządkowania przestrzeni handlowej i podzielenia jej na funkcjonalne strefy.

Architekci chcieli stworzyć przyjazne miejsce o wielofunkcyjnym charakterze. Nowa przestrzeń łączy ze sobą stanowiska handlowe promujące zdrową, regionalną żywność, scenę umożliwiającą organizację wydarzeń kulturalnych oraz strefę gastronomiczną w postaci wygodnych ławek i stołów pod zadaszeniem zlokalizowaną w centrum placu.

Skupiliśmy się na funkcjonalności, ekologii i nowoczesnych materiałach. Mieliśmy wstępną koncepcję co chcemy osiągnąć. Firma Smart Mod dzięki swojemu doświadczeniu, rozwinęła nasze założenia i unowocześniła całą koncepcję

 

mówi Michał Budzisz, architekt miasta Władysławowo.

Targowisko modułowe we Władysławowie składa się z 17 prostych boksów sprzedażowych, toalety ogólnodostępnej, toalety dla sprzedawców i wiaty na odpady. Dodatkowo dla podniesienia komfortu pracy w każdym boksie zostały założone umywalki z ciepłą i zimną wodą oraz instalacją elektryczna wraz z oświetleniem ledowym. Architekci wykorzystali tylko trzy główne kolory - brąz drewna, antracyt i biel. Podkreślają proste kształty budynków i zadaszeń.

RYSY Architekci zaprojektowali targowisko we wsi Żołynia. Jest świetne!

Czy targowisko może być estetyczne i zamiast szpecić krajobraz, doskonale z nim współgrać? Może! Przykładem jest inwestycja we wsi Żołynia w województwie podkarpackim. To kolejny dobry projekt pracowni RYSY Architekci.

Czytaj więcej >>

To obiekt nowoczesny, wykonany z materiałów wysokiej klasy i wykorzystujący ekologiczne rozwiązania. W celu racjonalnego wykorzystania energii zamontowano na dachach boksów nowoczesne grafenowe panele fotowoltaiczne. Oświetlenie targowiska jest wykonane w całości w technologii LED. Boksy sprzedażowe wykończone są trwałymi płytami włókno-cementowymi, płytami HPL i deskami elewacyjnymi z modrzewia syberyjskiego. Scena została zadaszona nowoczesnym zadaszeniem membranowym.

 

 

Przy projektowaniu zwrócono szczególną uwagę na przystosowanie obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Trakty piesze na terenie targowiska zostały pozbawione niepotrzebnych stopni i uskoków, toaleta spełnia specjalne wymagania, a strefa gastronomiczna oraz pasaż handlowy są łatwo dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub z innymi ograniczeniami.

Zobaczcie film z montażu targowiska we Władysławowie:

Read more!
Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Jest jak miejski plac - targowisko w Mszanie Dolnej
Aleksandra Wasilkowska: "Nie regulujmy wszystkiego na siłę, bazary są potrzebne" [WYWIAD]
Jak naprawić miasto? Oryginalnych pomysłów nie brakuje!

Skomentuj:

Targowisko modułowe we Władysławowie. Uporządkowana i estetyczna przestrzeń

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej