Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter. To najwyższy wieżowiec budowany obecnie w Polsce

Mat. prasowe

W samym sercu biznesowego centrum Warszawy trwa budowa biurowca The Bridge. Jego konstrukcja osiągnęła już liczbę 40 pięter biurowych i 160 m wysokości. W tym momencie trwa budowa kondygnacji technicznych, z którymi wieżowiec będzie mierzył aż 174 m.

The Bridge w Warszawie w trakcie budowy
The Bridge w Warszawie w trakcie budowy
Fot. mat. Ghelamco

Biurowiec The Bridge - inwestycja Ghelamco, to najwyższy budynek, jaki jest obecnie budowany w Polsce i jednocześnie największa inwestycja biurowa, powstająca obecnie w stolicy. Docelowo The Bridge będzie mierzył aż 174 metry i stanie się jednym z najwyższych budynków Warszawy. Wieżowiec będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej.

The Bridge: nowy wieżowiec w Warszawie

The Bridge powstaje w samym sercu biznesowego centrum Warszawy – na styku ulic Towarowej, Grzybowskiej i placu Europejskiego. Projekt architektoniczny opracowało holenderskie UNStudio we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury Projekt. 

Budowniczowie właśnie ukończyli betonową konstrukcję pięter biurowych, których liczba zatrzymała się na 40. Na szczycie budynku rozpoczęły się prace nad kondygnacjami technicznymi o charakterystycznym, lekko cofniętym względem pozostałych pięter kształcie, nadającymi sylwetce wieżowca smukłości.

 

The Bridge będzie jednym z najbardziej spektakularnych obiektów w naszym portfolio. Łączy w sobie wszystkie najistotniejsze dla nas aspekty z zakresu ESG, takie jak niskoemisyjność, energooszczędność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii służących zdrowiu i komfortowi pracy. Mam nadzieję, że dzięki wyróżniającej się architekturze spod kreski holenderskich i polskich architektów, wieżowiec będzie wartościowym uzupełnieniem panoramy Warszawy i zostanie równie ciepło przyjęty przez jej mieszkańców jak nasze wcześniejsze projekty

mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Równolegle z rosnącą konstrukcją trwa montaż elewacji wieżowca. Jego dolne kondygnacje pokryły się zróżnicowanymi pod względem kształtu i przezierności panelami, a na części z nich pojawiły się charakterystyczne żyletki. Budynek z każdej strony będzie wyglądać inaczej dzięki licznym przełamaniom bryły, które zdynamizują jego architekturę.

The Bridge: co z gmachem Bellony?

Prace trwają też na historycznym gmachu Bellony, który będzie częścią biurowego kompleksu. Wyeksponowany i poddany pieczołowitej renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Oba budynki będą posiadały przestronne, wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby. Dzięki temu The Bridge stanie się miejscem, w którym przeszłość płynnie łączy się ze współczesnością.

Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.

Tak ma wyglądać The Bridge w Warszawie
Tak ma wyglądać The Bridge w Warszawie
Wiz. mat. Ghelamco
    Więcej o:

Skomentuj:

The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter. To najwyższy wieżowiec budowany obecnie w Polsce