Tubądzin Design Awards: projekty z kategorii CultureFORM
Jeden z najpopularniejszych trendów obecnie to architektura inspirowana naturą. Zrównoważona turystyka przyczynia się do poprawy życia lokalnych społeczności i szanuje miejscową kulturę. Takie cechy można również odnaleźć w projektach zgłoszonych do Tubądzin Design Awards, które nie tylko zachwycają estetyką, ale także wykazują uznanie dla tradycji i środowiska naturalnego.
Hiszpański Cable Hut autorstwa Jana Toledo
Cable Hut to wyjątkowa propozycja, która harmonijnie współgra z naturą. Stworzona została z myślą o osobach kochających nietuzinkowe rozwiązania. Daje możliwość zasmakowania życia na wysokościach, bo konstrukcja jest zawieszona nad zboczem góry. To idealne miejsce dla tych, którzy kochają otwartą przestrzeń i skaliste krajobrazy.
Projekt Cable Hut zapewnia komfortowe warunki dla czterech osób. Wnętrze skrywa przestronną kuchnię z jadalnią, łazienkę oraz przytulną sypialnię z podwójnym łóżkiem. Dodatkowy niewielki pokój może pełnić funkcję sypialni lub gabinetu, dostosowując się do potrzeb mieszkańców. Na szczycie znajduje się obszerny taras. To przestrzeń do kontemplacji piękna krajobrazu i spędzania czasu w gronie najbliższych.
Cable Hut pozwala skupić się na otaczającej przyrodzie. Duże okna i przesuwne szklane drzwi wokół budynku zapewniają oświetlenie i naturalną wentylację. Wnętrze wypełniają jasne odcienie drewna o matowym wykończeniu. Podłogi w takim stylu znajdują się w kolekcji Mountain Ash marki Tubądzin. W łazience drewno zostało przełamane elegancką bielą marmuru - to z kolei kolekcja Marmo d’Oro.
Spójne meble, podłogi, ściany oraz dach, tworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Cable Hut to miejsce, które zaprasza do życia w spokoju i bliskości z naturą, oferując jednocześnie niezapomniane doznania w unikatowej przestrzeni wśród koron drzew.
Beris Eco Camp irańskiego architekta Mohammada Aref Ghorban
Beris położone jest na wschodzie Sistan Baluchistan w Iranie. To miasto o bogatej historii i urokliwej przyrodzie, obejmującej ocean, pustynię i góry. Surowość klimatu tego regionu, wysokie temperatury i silne wiatry zawsze stanowiły wyzwanie dla jego mieszkańców. Projekt Eco-Camp w Beris odwołuje się do tradycyjnej architektury Sistanu. Powstał, aby zapewnić turystom wysokiej jakości bazę noclegową oraz umożliwić stworzenie nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Eco-Camp chce też promować wyjątkowo bogatą kulturę kulinarną regionu. Specjalna strefa gastronomiczna została zaplanowana jako przestrzeń do organizowania warsztatów kulinarnych.
Turyści mogą wybierać pomiędzy prywatnymi pokojami hotelowymi i zakwaterowaniem w hostelu. Dzięki Eco-Camp Beris staje się atrakcyjnym celem podróży, zapewniając turystom niezapomniane doświadczenia, zbliżając ich do przyrody i kultury tego urokliwego regionu.
Jeśli chcesz stworzyć podobne przytulne wnętrza, postaw na kolekcję Tubądzin Sfumato w łagodnych odcieniach szarości.
Węgierski ME Pavilions Ádáma Terleczky
Pawilony relaksacyjne ME Pavilions, zaprojektowane przez Ádáma Terleczky, manifestują głęboką bliskość z naturą, czerpiąc inspirację zarówno z kultury orientalnej, jak i buddyzmu. Projektant postawił na wykorzystanie lokalnych materiałów w połączeniu z nowoczesnym, minimalistycznym stylem. Projekt podkreśla subtelny związek pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Kolorystyka została starannie dobrana do krajobrazu, tak aby stanowiła z nim harmonijną całość.
Koncepcja ME Pavilions obejmuje trzy obiekty. Pawilon o nazwie DROGA zaprojektowano w taki sposób, że aby do niego dotrzeć, trzeba przejść przez jezioro. Ma to symbolizować akt oczyszczenia, który pomaga uwolnić się od zmartwień i problemów przed wejściem w przestrzeń relaksu i odpoczynku. Ta wyjątkowa ścieżka jest dodatkowo udekorowana pływającymi ogrodami japońskimi, które podkreślają charakter miejsca. Wnętrza pawilonów zostały zaaranżowane płytkami Tubądzin Grand Cave inspirowanymi pięknem naturalnej skały. ME Pavilions to harmonijne i spokojne miejsce, w którym człowiek może czerpać spokój i odprężenie pośród przyrody.
Wszystkie te inspirujące projekty zgłoszono do prestiżowego konkursu Tubądzin Design Awards. Kategoria CultureFORM kładzie nacisk na tworzenie otoczenia sprzyjającego wspólnemu odkrywaniu kultury i szukania równowagi z naturą.
- Więcej o:
Nowa siedziba Makro Cash and Carry Polska w Warszawie. Wnętrza to projekt Concept Space
Znany deweloper każdego roku stworzy ogólnodostępne tereny zielone w czterech miastach. W tym roku na ten cel przeznaczył ponad 6 mln zł
Biuro Copernic z... kontenerem morskim i ogromną rzeźbą Kopernika
Autorski system informacji wizualnej muzeum - Fabryka Czekolady E. Wedel. Inspiracją było pudełko czekoladek
Polacy wyprodukowali krzesła na areny paryskiej olimpiady. Ich projektanci tłumaczą dlaczego od lat sprawdzają się na stadionach całego świata
Boom na inwestycje mixed-use w Polsce. Co wpływa na ich rosnące znaczenie dla aglomeracji?
To koniec słynnej księgarni "Warszawianka" przy Placu Bankowym w Warszawie. Będzie tu Empik
Jak wyglądały prace nad zielonym dachem Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie?